Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyereket terveztek?...

Hány gyereket terveztek? Milyen időközönként szülessenek? És miért?

Figyelt kérdés
Mi 3 gyereket szeretnénk, az első kislányunk már 14 hónapos, a második babát hónap végére várjuk. A harmadik babával sem szeretnénk sokat tétovázni, mi úgy gondoljuk, hogy nekik is úgy jó, ha együtt nőnek fel, nekünk is úgy jó, ha egyszerre jönnek a hasonló problémák, mint a pelenkázás, éjszakai ébredések, óvodaválasztás, iskolaválasztás, pályaválasztás, stb.
2010. márc. 4. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ugyanígy gondolkodva lett 3 gyermekünk.Ennyit terveztünk és így is lett.Többet már nem szeretnénk és nem is lehetne!
2010. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én 2 gyerekem között 6 év különbséget szeretnék.
2010. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor nem tudom mi is a kérdésed. :O)

Szerintem pont az a lényeg, hogy mindenki megtalálja azt a felállást, ami neki és a gyerekeinek is jó. Mert ami Neked jó, ugyanaz másnak nagyon nehéz lehet...


Szerintem elsősorban lelki és testi erőnléttől függ, és aztán az anyagiaktól, illetve egyéb ambícióktól, hogy ki mikor és hány gyereket tud és akar vállalni.

És persze közbeszólhat a természet is. ("Becsúszik", vagy éppenséggel nem jön a kívánt baba)


Nekünk két gyermekünk van, 2,5 és fél évesek. Szeretnénk még, de most nagyobb "szünetet kell tartanunk", mert fizikailag meg kell erősödnöm (nehéz szülések voltak, és az alkatom nem túl erős). Viszont ha túl nagy távolság lesz 2. és 3. között, lehet, hogy egy negyediket is vállalunk, majd meglátjuk... Egyszerre, csak a "következőt" tudjuk tervezni. És szerencsénk van, mert mindig "rögtön" összejött, amikor már szerettük volna, ez nagy ajándék!

2010. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekeim kora: 15 év, 12 év, 2 hónap :) Nálunk így alakult, de az ideális szerintem ha szép sorban érkeznek :)
2010. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hármat szeretnénk:)

Az első még csak 2 és fél hónapos, a következőt Abi 2. szülinapjára tervezzük( ami valszeg necces lesz mivel császáros voltam:D), a harmadikat pedig a második baba 2. szülinapjára:D Szóval 2-2 év lesz köztük én így szeretném:D

2010. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 9 év a korkülönbség, 10 éves nayg 1 a kicsi.

A kis korkulönbséget nem vállaltam volna be semmiképpen, én így éreztem jónak. Mindenki más.

2010. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos a lányom, 7 hetes a pocaklakóm. Ez így teljesen jó korkülönbség, direkt így terveztük. Több baba -pénz hiánya miatt- nem lesz sajnos. Ezt is nehezen fogjuk kibekkelni. Nagyon hiányzik a fizetésem :(
2010. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15 honapos a nagy, 2 hetes a pici. Mindketten tervezetten erkeztek. Szeretnenk meg egy gyermeket, de o nagyon tavoli cel, kb tiz ev mulva szeretnenk. Akkor 36 eves leszek, tehat meg belefer fizikailag, mentalisan es remeljuk hogy anyagilag is.
2010. márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolso valaszolo vagyok. A miert kerdesre nem volt mar erom valaszolni, mert csak felkezzel potyogtem.

Az elso babank hirtelen fellangolas eredmenye, viszonylag fiatal kapcsolat elejen a ferjem hirtelen a fejebe vette, hogy gyermeket szeretne. Azt hittem, hogy felrebeszel, de mivel szerettuk egymast es csak hitetlenkedtem, de nem irtoztam a gondolattol, igy rabolintottam.

A masodik baba vallalasarol mar szules utan ot honappal kezdtunk beszelni, mert azt hittuk, hogy terhes vagyok, meg teszteles elott atgondoltuk, hogy mi az elonye es hatranya a kis korkulonbsegnek, mi lenne az elonye, hatranya, ha kesobb jonne a baba es arra jutottunk, hogy nekunk a kis korkulonbseg idealisabb. Igy iszonyatos csalodassal fogadtuk, hogy a teszt megis nehativ volt. De belehuztunk es kovetkezo honapban mar meg is fogant a babank.

A harmadik gyermeket azert szeretnenk keson (relative keson, mert sokan ma mar akkor szulik az elsot, amikorra mi a kesei harmadikat tervezzuk), mert meg mindig fiataloknak erezzuk magunkat ahhoz, hogy kijelentsuk soha tobbet nem eljuk at a terhesseg, szules, babazas es gyermekneveles csodajat. Nem tudunk lemondani arrol, hogy meg egy gyermekunk legyen ilyen fiatalon.

Legalabbis bevallom oszinten, hogy engem a siras kerulget, ha arra gondolok, hogy ne lenne tobb gyermekunk.

2010. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1-et mindenképp szerettünk volna.Van is egy 16 hónapos lányunk.A párom nem szeretne többet,minddketten 32 évesek leszünk idén.Én kis korkülönbséggel tuti nem vállalnám be,legalább 3-4 év legyen a két gyerkőc között,de jelen pillanatban én sem szeretnék többet(de hosszabb távon nem zárkózom el tőle teljesen)

A páromnak azt mondtam,hogy 35 éves koromig meggondolhatja magát....

A&V

2010. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!