Gyerekülés bekötése hogyan?
3 ÉVES!!! gyereket csak a hátsó ülésen szabad szállítani, az elsöre csak a babahordozót lehet tenni, ha nincs légzsák.
Háttal meg eleve nem lehet (és nem is szabad,) bekötni egy olyan ülést, amibe 3 éves gyerek belefér.
2-es: köszi, ezt nem tudtam.
Ettöl függetlenül nem tartom jó ötletnek, igen veszélyes a gyerekre nézve, a sajátjaimat sosem veszélyeztetném ilyen módon.
csak menetiránynak ellentétesen szállíthatsz elől gyereket és kikapcsolt légzsákkal. menetiránynak megegyezően nem szállíthatod elől.
nincs kisebb gyerek? mert hordozót kényelmesen előre tudsz tenni. légzsákot meg kapcsold ki!
5ös vagyok. elolvastam... de inkább ti olvassátok el a KRESZT cikkek helyett :)
de bemásolom a kérdéshez vonatkozó részt, hogy ne kelljen keresgélni:
"
Első ülésen utazó gyermek
A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban -, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.
Első ülésen nem utazhat a gyermek
Nem szállítható az első ülésen harmadik életévét betöltött, 150 cm-nél alacsonyabb testmagasságú gyerek, még gyerekülésben sem."
Kedves utolsó megkerestem az általad idézett kreszt.Sajnos az elejét kihagytad mikor nem köthető be előre a gyerekülés.
"a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);"
Itt van előttem a férjem kreszkönyve (közlekedési rendőr), a jogszabály pontosan fogalmaz, ami arra tér ki az első ülés kapcsán, hogy csak akkor lehet beszerelni gyermekbiztonsági rendszert, ha légzsák nincs, vagy ki lehet kapcsolni. Ha olyan a gépjármű kialakítása, hogy nem lehet betenni a gyermekbiztonsági rendszert, akkor nem lehet szállítani első ülésben gyermeket. Ha alkalmas, azaz a megfelelő módon be tudod kötni a gyerekülést, hordozót, akkor lehet.
Azaz a gyerekülés is gyermekbiztonsági rendszer, az autók zömébe be lehet rögzíteni megfelelő módon, menetiránynak megegyezően, ergo utazhat gyerekülésben gyermek a vezető melletti ülésben is. Amire az 5-ös válaszadó hivatkozik, az a légzsák kontra a menetiránynak szembeni behelyezés viszonya olvasható. Szembe üléskor nem kell kikapcsolni a légzsákot, esetleges ütközéskor ugyanúgy védi a gyermeket is.
Előző vagyok, kimaradt az első mondatomból a "menetiránnyal szemben"
.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!