Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti mennyire titkolját...

Anyukák! Ti mennyire titkoljátok vagy "vállaljátok" a gyerekek előtt a menzeszeteket?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekelne, hogy ha a gyerek meglátja a betétet, tampont, mit mondtok neki, ha rákérdez, hogy ez mi és mire való?

Nálunk sosincs elöl, még nem talált rá a kisfiam, így még nincs tapasztalatom. De egy barátunknál pl. az anyuka simán a Wc feletti nyitott, rácsos polcon tárolja a betéteket, tamponokat, akkor is, ha éppen nincs rá szüksége, pedig 3 fia van: 8,10,13 évesek. Mi a véleményetek?


2010. febr. 2. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Az élet legtermészetesebb dolga. Nincsen benne semmi titkolni való.
2010. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Enyéim kicsik. Lány és fiú.

Mindkettő előtt "lebuktam" már.

Azt mondtam, hogy a nagylányok hordanak ilyet, néha kell nekik.

Egyelőre ennyiben maradtunk.

De gondolom, ha nagyobbak lesznek, már nem jönnek utánam a fürdőbe "véletlenül"

Ja, én elzárom, a gardróbba, de abban sem látok semmit, ha valaki nem dugja el..

2010. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyém pici még , 6 hetes, de az biztos h nem fogom előtte,ez olyan mint a meztelenkedés s a szex,azt sem szabad szégyellni.Ha fiú lenne is így tennék,csak akkor nem csinálnám ha idegesítené.


Anyukám is így volt,én meg azt játszottamh én is mensizek:D...barátnőm kislánya is ilyen volt,csak ő a bugyijába nem jól tette be a betétet és ráragadt a puncijára XD szegénnny...:(


Szóval szerintem nagyon jó dolog ha a kicsi tud erről,ha fiú akkor is,legalább megismeri és megtudja milyen a nőknek ^^



Szerinted nem jó?:O ^^

2010. febr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
szerintem ez természetes dolog, az élet velejárója. nem hinném, hogy titkolni kell a gyerekek elől, hiszen a gyerekek nem buták és előbb utóbb úgyis kérdeznek és ha ezt tabuként kezeljük, nem biztos hogy később is jó lesz ez.
2010. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha ezt így tárolja a barátotoknál az anya, valószínű már készen áll a válasszal, amit az esetleges kérdésre kell adnia a fiainak.

Nyitott mama lehet, ami nem baj. A 8,10, 13 éves fiúknak is el lehet mondani a legegyszerűbben, korukhoz és fejlettségük szinvonalát mérlegelve azt, hogy mire használhatók azok a bizonyos dolgok a WC-ben.

2010. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán nem dugdosom, pedig nekem már kamaszok a nagy gyerekeim. Pici koruk óta a wc-ben egy polcon tartom. Szerintem ebben nincs semmi titkolnivaló, az élet része. Ja! és nekem 2 fiam (17 és 12 éves) és egy lányom (14) van, meg a pici... Amikor először megkérdezte az egyik, azt mondtam, hogy a nagy lányoknak néha szüksége van ilyenre, nem érdekelte egyiket se mélyebben a dolog (gondolom azért, mert természetesnek vették, hogy ott van). Persze a lányommal mélyebben is megbeszéltem a dolgot, inkább tőlem hallja normálisan, mint a barátnőktől meg a netről mindenféle marhaságot.
2010. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon jó magyarázatot hallottam az egyik barátnőmtől,én is ezt mondtam mikor észrevették:az anyukák hasában van egy kis házikó,ami minden hónapban várja,h költözik-e bele baba.Ha nem,akkor kitakarítják,és ilyenkor van kis vérzés,így a házikó tisztán várhatja újra a babát.Persze ez kicsiknek jó magyarázat,enyémek 3-5-6 évesek voltak,megértették,elfogadták.Ha mindig annyit legalább elmondunk nekik ami éppen érdekli őket,nem kell a fejünkhöz kapni,jaj,tizenx évesek,hogyan világosítsam fel őket.;)
2010. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Én sosem dugtam el sehova. Két éves a fiam, most kérdezgeti mindenről, hogy az micsoda, mire való. A tamponra is megkérdezte, mondtam neki, hogy az tampon. Kérdezte, hogy mire való, elmondtam neki, hogy a felnőtt néniknek kell ilyen. Egyenlőre beérte ennyivel, majd ha érdekli, hogy pontosan mire is kell ez a néniknek, akkor elmagyarázom, de szerintem most még nem értené.

Én is megkérdeztem kicsi koromban (ovis voltam) anyukámat, és azt mondta, hogy a nők minden hónapban vért veszítenek, innen tudják, hogy nincs kisbaba a pocakjukban, és ez a tampon/betét arra való, hogy ne legyen véres a ruhájuk.

2010. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is nyitott polcon van a tampon, mega tisztasági betét. A fiam 8 éves, tudja, h az enyém, h használom, de még nem kérdezte, hova dugom pl. a tampont.

A kicsi még 16 hónapos, a multkor pl. szaladt a fiam tamponokkal a kezében: Anya, anya Lili rágja a tamponjaidat. :) Igy fel raktam őket.

2010. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!