Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki az ovóda...

Hogyan kezdjek neki az ovóda keresésnek, és mikor? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Szeretném a kisfiamat 3 évesen oviba adni,de nem tudom mikor kezdjek el keresgélni, meg hogy vannak ezek a várólisták.Vannak e óvoda látogatásra kijelölt napok, vagy csak felhívom az ovit, és valamikor elmegyek körül nézni.Másfél éves a fiam, és Szeptemberben jön a kistesó.Azt javasolták, hogy már most keressek neki ovit, és vetessem fel váró listára, mert ha megtudják hogy otthon leszek még egy gyerekkel, akkor nem fogják fel venni.Ebből mi igaz, és mi nem?Milyen lehetőségek vannak?Nem akarom alapítványi oviba adni, mert nincs rá pénzünk.

Előre is köszönöm a segítséget!


2010. febr. 1. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk a kislányunk februárban tölti a hármat, a pici pedig márciusban jön. Mi sem tudtuk hogyan kell intézni, ezért egyszerűen csak bementünk az oviba és megkérdeztük.

Nagyon kedvesek voltak, elmondták, hogy itt áprilisban van beiratkozás(de más oviba hamarabb, vagy később) és szeptemberben mehet is. Év közben, csak nagyon indokolt esetben vesznek fel gyerekeket.

Nagy kő esett le a szívemről, mert én is ilyeneket hallottam, hogy 1-2 év várólista és ha otthon vagy nem is biztos..... stb.

De úgy tudom mindenhol kell legyen nyílt nap, ahol gyerekestől, apástól akár tata, mama társaságában el lehet menni.Mivel mindenhol változó a beiratkozási időpont, szerintem az a legegyszerűbb ha felhívod és elmész.

Nem nagy segítség, de csak ennyit tudok.

Jó egészséget, és boldog babavárást:-)

2010. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy biztos: én még nem hallottam óvodai várólistáról. Keresgélni bőven lesz még időd akkor, mielőtt be szeretnéd íratni. Óvodába eleve csak akkor mehet, ha betöltötte a 3 évet. Beíratni beírathatod előbb, minden évben április-májusban vannak a beíratások. Amikor majd szeretnéd vinni, előtte nézz körül a közeli óvodákban, mikor van beíratás. Nagyon messzire szerintem fölösleges hordani, főleg, ha ott lesz a pici...Bármikor elmehettek körülnézni a kicsivel, minden oviban szívesen fognak fogadni. Megmutatnak mindent, amíg te nézelődsz, a gyerek akár játszhat is a többiekkel. Egyébként én nagyon meggondolnám, hogy beadom-e az oviba közvetlenül a pici születésekor, mert neki az is megrázó lesz, hogy testvére születik, nem biztos, hogy jó lenne azzal tetézni a dolgot, hogy "lepasszolod", mert komoly testvérféltékenység lehet belőle... Nagyon óvatosan szabad ilyenkor beadni bárhová...ezen is gondolkozz!! egy óvónő anyuka
2010. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat tudja megmondani, melyik körzeti óvodába tartoztok és hogy mikor lesz ott a beíratás. Jövő tavasszal kell beíratnod, ha van várólista ott, akkor oda már gondolom, hogy felvetetheted.

Való igaz, ha otthon vagy (ezt nem tudod eltitkolni, mivel jövő tavasszal kell beíratni és addigra meglesz a tesó, nem lesz munkahelyi iagzolásod), akkor nem kötelesek felvenni a gyereket oviba, csak 5 éves korában. Ha van hely, felveszik persze, de ha sorban állás van (van várólista akár), akkor bizony nem fogják felvenni.

Tehát: ha van várólista, akkor kár is fáradnod, esélytelen vagy, ha nincs várólista, akkor meg ráérsz jövő tavasszal intézni, akkor lesz számára a beíratkozás.

2010. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Idén még nem is akarom beiratni oviba a fiam, főleg mert Augusztusban még csak a 2-őt tölti,és tudom, hogy csak 3 éves kortól lehet oviba beiratni a gyerkőcöket.Viszont 2011 Szeptemberétől szeretném oviba járatni a kisfiam, a szocializálódás miatt.Ezek szerint akkor ráérek jövő télen körbe nézni :).És megkeresni a nekünk megfelelő ovit! :)

2010. febr. 1. 10:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában minden város honlapján van ovihívogató kiadvány. Én is az alapján kezdtem keresni egy évvel korábban. Viszont itt Győrben körzet szerint lehet vinni a gyerekeket, de ha van még üres hely, akkor fogadnak más körzetből is gyerkőcöt. Egyébként nyílt napokon kívül is szívesen fogadnak, csak hívd fel őket telefonon. Érdemes személyesen tájékozódni. Nálunk az "álomovi" a személyes találkozót követően kiesett a listából.
2010. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!