Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok a Vilma nevet a...

Adnátok a Vilma nevet a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogy becéznétek?


(A párom anyukáját hívják így, és családi oka van annak, hogy ezt szeretnénk)


2014. okt. 29. 19:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
BOCSI!Helyesen:Vilmaaaaa,engedj beeeeeee!
2014. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
ha te szeretnéd akkor adjátok ezt a nevet a lányotoknak ,ez a ti döntésetek ,ne az itteni emberek véleményére hallgass ,én saját lányomnak olyan nevet adtam amilyen nekem tetszet és a férjemnek ,nem másoknak.
2014. okt. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szép, nincsen vele semmi gondom, de vannak, amik nekem jobban tetszenek, így elég dok lányom kéne legyen, mire a Vilmáig eljutok :)
2014. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

szerintem szörnyű név (egyéni vélemény), illetve a mai gyerekek között, amikor a modern nevek a divatosak nagyon kilógna a sorból és emiatt lehet csúfolnák (majd felsőben vagy gimiben). de az is lehet, hogy vagány kiscsaj lesz és hatalmasat tévedek :-D mindenesetre nem kockáztatnám meg a saját gyerekemmel.

viszont ő a te babád lesz így neked kell dönteni :-)

2014. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%
A modern nevek csak egy bizonyos rétegben divatosak, nagyon is bejöttek újra a hagyományos nevek, a harmadik vonulat meg az ősmagyar(kodó) nevek divatja
2014. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, főleg, hogy újabban kifejezetten ritka. Számomra ez nagyon fontos, iskolában dolgozom, így gyakorlatilag minden névről asszociálok valakire. A "mi" nevünket is úgy választottam (amellett, hogy tetszik), hogy nem ismerek egyetlen ilyen nevű nőt sem. Aztán nálam még az is szempont volt, hogy tucatnévvel élem az életem (vezeték és utónév is tucat, brrr), és mivel a férjem neve is tucat, csak ritka lánynév jöhetett szóba. Nálam a Vilma is ilyen, szerintem gyönyörű. Vilminek becézném.
2014. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik, nem adnám a lányomnak és más családtagról sem nevezném el a gyerekemet, max. 2. név jöhetne szóba.
2014. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én régen szerelme voltam a Vilhelmina névbe (Minaként becézve), de a Vilma már akkor sem jött be valamiért. Ahogy már írták, túl Frédi-Bénis. :) Pedig alakilag és hangzásra nem volna bajom vele, sőt nem is ismerek ilyen nevű embert. (Nem véletlenül, de ez csak egyéni meglátás.)

Szerintem kár lenne becézni, mert ez tipikusan egy olyan név, aminek szinte minden becézési formája idétlen.

2014. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A mi lányunkat így neveztük el,mert tetszett ez a név!Nem igazán becézzük.Van,aki Vilminek hívja.Néha Vilmus.
2017. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!