Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha gyed mellett...

Mi van akkor ha gyed mellett alapítok Bt-t?

Figyelt kérdés

Akkor elvesztem a gyedet vagy mi van ilyenkor?

Én lennék a beltag,férjem a kültag.

Csak nem tudjuk,hogy ha gyeden vagyok vagy tgyáson akkor mi a teendő,hogy ez most munkának számít,mert igazából a férjem szakmájából számláznánk,nem az enyémből.Tud valaki ebben segíteni?


2010. jan. 25. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Felmondod a Gyed-et és elmész Gyesre. Gyes mellett lehet dolgozni, de Gyed mellett nem.

Mivel beltag lennél, azaz munkának számit már az is, ha a papirra irják a neved, nem lehetsz Gyed-en.

2010. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom pontosan hogy a Bt-nél hogy működik. Azt tudom, hogy gyed alatt SZEMÉLYESEN nem lehet munkát végezni. Tehát nekem van vállalkozói igazolványom, és ha lenne melóm, én úgy tudnám megoldani, hogy valakivel iratnék egy megbízási szerződést (én megbízom őt a munkával) és így már adhatok számlát. (a könyvelőm mondta) Vagy ahogy az elős válaszoló írta, lemondod a gyedet és kérsz gyest.
2010. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom pontosan hogy a Bt-nél hogy működik. Azt tudom, hogy gyed alatt nem lehet munkát végezni,viszont GYES ALATT lehet
2010. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi azt én is tudom...
2010. jan. 28. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!