Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A születendő babámank adhatom...

A születendő babámank adhatom igy a nevet hogy mondjuk a páromat boros valakinek engem pedig varga valakinek hivnak hogy mondjuk Boros-Varga Akárki vagy hogy Boros Varga?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tudom most már lehet így is, hogy mindkettőtök vezetéknevét megkapja a baba.
2010. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Házasságról nem tudok nyilatkozni, de nekünk az apasági nyilatkozat megcsinálásánál azt is le kellett írni, hogy mni lesz a gyermek családi neve, megkaphatta volna mindkettőnkét. Én ismerek is ilyen párt, nincsenek összeházasodva, ababa meg Kovács-Szabó
2010. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a baba kaphatja mindkettőtök vezetéknevét, viszont arra figyelni kell, h ugyanazon szülők minden gyerekének ugyanaz kell legyen a családneve
2010. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A családjogi törvény szerint csak akkor, ha a házasságkötéskor Te is így vetted fel a neved, illetve a házasságkötéskor rendelkeztetek róla, hogy a születendő gyermeketeket is így anyakönyvezzék.
2010. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem vettem fel a férjem nevét és a gyerek kötőjelesen kapta mindkettőnk vezetéknevét. Megkérdezték az esküvő előtt, és már rajta volt a házassági anyakönyvi kivonaton is, hogy leendő gyermekek neve: ...

Viszont hallottam olyant, hogy ezt nem mindenkitől kérdezték meg. Ilyen esetben tényleg csak a férj nevét kaphatja? Ez gáz.

2010. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A házasságkötéskor kell rendelkezni, hogy mi legyen a születendő gyerekek neve! Ez belekerül a házassági anyakönyvi kivonatba is. Én felvettem a férjem nevét is, meg a saját vezetéknevemet is megtartottam. A gyerek mindkettőnk nevét kapta. Viszont csak kötőjellel lehet! pld. Boros-Varga . 2007-ben házasodtunk, akkor már így volt.
2010. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kötőjellel lehet. A magyar névviselés szabályai szerint bárki adhat ilyen nevet a gyerekének, tehát lehet Boros-Varga, vagy Varga-Boros, de lehet persze csak Boros vagy csak Varga is. Minden esetben, akkor is ha házasok vagytok, akkor is, ha nem. Persze ha nem, akkor kell hozzá teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat. Ha nincs, akkor értelemszerűen csak az anya vezetéknevét viselheti a gyerek, meg itt vannak további opciók, de ebbe ne menjünk bele, mert ennek már nincs köze a kérdéshez.

Házasságkötéskor a legtöbb esetben tényleg megkérdezik, hogy hogyan szeretnék a gyerek(ek) névviselését, de ezen lehet változtatni, viszont az édes testvérek vezetéknevének azonosnak kell lennie.

2010. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!