Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség miatt megalázás!...

Terhesség miatt megalázás! Vélemény? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Megalázott a főnököm kb.8 ember előtt és számonkért amiért teherbeestem és TP-re mertem íratni magam.Egy elmeosztályon vagyok ápolónő,ahol még fertőző betegek(MRSA) is vannak...Felvolt háborodva,hogy 6 hetesen mi az,hogy TP-re megyek.Nagyon megalázó volt,bár elmagyaráztam neki az okokat de akkor is cinikus és nagyon bántó maradt(nő a főnököm)!Ti mit tennétek?
2010. jan. 23. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

ne foglalkozz vele!neki megvan a saját véleménye neked is megvan nem kell hallgatnod rá csak azért mert a főnők.

biztos féltékeny ki tudja.

2010. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Egy egészségügyi intézményben? Hát ez igen lesújtó. Próbálj az ő főnökéhez fordulni. És határozottan kérd ki magadnak.
2010. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:)Természetesen nem hallgattam rá,hisz a gyerekem (és a saját) egészségéről van szó :)Bármit megér!Csak elborzasztott,hogy anya létére tud ilyen cinikusan és megalázóan viselkedni...
2010. jan. 23. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Most sokan nem fognak velem egyetérteni, és köztük te sem.

Az szerintem is elítélendő hogy több ember előtt durva modorban mondta el a véleményét!

Azt viszont én sem étrtem, hogy 6 hetes terhesen miért kell TP-re menned. A terhesség nem betegség, nem leszel tőle nagyobb veszélyben mint eddig. Az egészségügyi suliban gondolom megtanultad a rendszabályokat, amik betartásával megvédheted továbbra is az egészséged.

Én is EÜ.-ben dolgozom. Szinte végig dolgoztam a terhességem. A kollégáim figyelmesek voltak, és a fertőző beteg vérvételét, vagy testnedvekkel kapcsolatos ápolását átvették tőlem. Mint tudjuk mindketten az MRSA ritkán fordul elő nyílt osztályon, főleg pszichiátrián. Gondolom el is van különítve ez a beteg. Ugyanakkor egy kórházban sosem tudhatjuk kiben mi lappang tehát mindenkivel szemben betartandók a higienés rendszabályok. Szerintem sem ildomos elvonulnod TP-re, gondolom nálatok is kevés az ember. Persze ezt kultúráltan is a tudtodra adhatta volna a főnököd.

A laikusoknak pedig elmondanám, hogy egy kórházban dolgozni nem életveszély! A személyzet ki van képezve arra, hogy megvédje magát. Ritkán hallani olyat, hogy korházi dolgozó fertőző betegségben halt meg. Ha mégis előfordul, az legtöbbször a dolgozó figyelmetlensége, hibája.

2010. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Leszarnám és örülnék, hogy nem kell egy ilyen idiótával dolgoznom...
2010. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy idősek otthonában dolgozom, amint kiderült a terhességem az orvos is és a védőnőm is szinte utasítottak, hogy TP-re menjek pontosan a fertőzés veszély miatt, na meg az emelgetés miatt, pedig mentálhigiénés a munkaköröm. Szerintem is jól tetted kedves kérdező, hogy TP-re mentél és nem csak a munkahelyi ártalmak miatt, hanem a munkával járó stressz sem használna. Előttem írta egy válaszoló, hogy nem tetted jól, már csak azért sem kevés az ember 1) ez legyen a munkáltató problémája, 2) pontosan ezért nem hinném hogy könnyített lenne a munka tempó.

A főnökkel meg ne törődj, ezzel magát minősítette, és még bénán is csinálta mert nyolc másik ember előtt minősítette ezzel magát.

Jó babavárást!

2010. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia,jól tetted,hogy Tp-re mentél!Én is egügyben dolgoztam-krónikus belen,15hetesen én is kiirattam magam.Nem hiányzott az idegelés,emelgetés...A Tp-em pedig szinte ugyanannyi mintha dolgoznék 3 műszakban.Az én főnököm megértő volt,vettek fel helyettem másik ápolót.
2010. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Természetesen ismerem és eddig is használtam a higiénés szabályokat.Nem tudom te milyen osztályon dolgozol kedves válaszoló,de sajnos egy pszichiátrián sajnos édeskevés,ha te ismered és használod a hig.szabályokat...sajnos a betegek az állapotuk és betegségük miatt általában nem tartják ezt be.A másik.Kérlek ne feledd,hogy ez egy zárt pszichiátriai osztály annak mindenféle specialitásával együtt (ezeket nem részletezném,gondolom te is tudod,hogy az itteni betegek milyen tünetekkel-viselkedéssel-téveszmékkel érkeznek hozzánk...)Az orvosom is azt írta,hogy veszélyes munkakör miatt TP.Elviekben igazat adok,de a gyakorlatban sajnos látnod kellene akkor értenéd meg.Azért köszönöm a te válaszod is,hogy figyelmet szenteltél a kérdésemre:)
2010. jan. 24. 10:55
 9/12 A kérdező kommentje:
A legtermészetesebb dolog,hogy a terhesség nem betegség!Amióta tudom,hogy egy pici pocaklakóm van,én vagyok a világon a legboldogabb úgy érzem!Nem betegség,boldogság amit nagyon kell védeni (főleg az első trimeszterben de utána is mindig !)
2010. jan. 24. 12:46
 10/12 anonim ***** válasza:
A 20:11-esnek. A kérdező nem azt mondta, hogy nem tudná végigdolgozni a terhességi időt, hanem azt, hogy fertőző betegek között dolgozik. Gondolom senki nem akar beteg gyereket szülni, főleg nem azért, mert Mit szólnak majd, a terhesség nem betegség? Nem az, de nagy felelősség, hisz egy életről döntesz. Ha te így is dolgoznál, tedd azt. Azért nem kell elítélni mást, mert a gyereke fontosabb.
2010. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!