Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes után nem jár terhességi...

Gyes után nem jár terhességi gyerekágyi segély és gyed? Ha papiron van munkáltatóm akkor sem?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyesen vagyok a lányommal,ami februárban fog lejárni.Van munkáltatóm csak a MÁK utalja a pénzemet.Visszaszámoltam ha jövő nyáron szülök akkor még benne leszek a 2 éven belül 180 napon át biztositottnak lenni kritériumban,ha ebbe beleszámit a gyed amit a gyes előtt kaptam.Az is a kérdésem hogy ha most terhes leszek akkor maradok gyesen vagy elmehetek már a pocaklakóval táppénzre?Valamint ha elmehetek táppénzre akkor az már biztositott időnek számit ugye?Tudom hogy bonyolult vagyok csak nem mindegy nekem hogy mit kapok és mit nem.Válaszotokat előre is köszönöm!
2008. aug. 9. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyes addig jár, amíg 3 éves nem lesz az első gyermek. Úgy tudom, a gyes alatt nem lehet elmenni táppénzre, de utánna minden további nélkül. A tápppénz mindenképpen biztosított időszaknak számít, csakúgy, mint a Tgyás, a gyed és a gyes is. Mivel van munkaviszonyod, elmehetsz táppénzre miután lejárt a gyes.A második babával addig legyél táppénzen, amíg a Tgyást nem igényelheted.Ezután gyed és gyes, mint az elsővel.Remélem tudtam segíteni!
2008. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!3.baba lenne ha lenne:) és igazából ez volt az aggodalmam hogy gyes után nem kaphatok gyermekágyit és gyedet,mert én ugy tudtam hogy a gyes az nem számit biztositott időnek,sok oldalon olvastam ezt.Remélem Te tudod jól és nem járok pórul.Mégegyszer köszi a választ!
2008. aug. 12. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!