Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek egy ilyen...

Mihez kezdjek egy ilyen családtaggal? Egyszerűen idegesítenek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy,hogy kiről van szó,nem nagyszülő és nem dédszülő,úgymond a fiamnak és nekem is "senkim",de amikor jönnek a nagyszülők,ő is jön velük. Ma is itt voltak. Öltöztettem a fiam,hogy elmegyünk autóval a nagypapival. 2 éves gyerekről van szó. A múltkor szegény behányt az autóba,azt hittem csak a szokásos hisztit űzi,nem vettem a jelzéseit és megtörtént a baj. Ez a nagypapa kocsijában történt és aláírom,hogy emlékezhet rá a fiam,de itt nem erről volt szó. Szóval adtam rá a gatyát,ő pedig,miután ráadtam,megnézte magát. Mindig ezt csinálja,ez a szokása. Viszont,közben épp mondta ez a családtag,hogy "mész a papa autójával?" Utána történt ugye a szokásos ruha csekkolás a fiam részéről és ez a vki állította,hogy most azt mutatja,hogy a múltkor hányt... Mondtam,hogy biztosan nem. Este beszéltem a nagymamával,ő akkor nem volt itt. Meséli,hogy hallotta,hogy a fiam mondta,hogy "Opel" és lehajolva dugta ki a nyelvét... Hozzá már így jutott el a történet :D kicsit nevetségesnek gondolom és egyszerűen nem értem,hogy miért kell hazudni? A másik,hogy mindig kérem,hogy ne pöszezzen neki az illető és ne úgy mondja vissza a szavakat,ahogy a gyerek,mert pl a bácsi nem "bábá",ahogy a fiam mondja,hanem bácsi. Ő persze semmibe vesz,mindig azt ismételi el,amit a fiam mond. Ma rászóltam és szinte megsértődött,hogy nem ő mondja neki,hanem a fiam mondja így... Komolyan,mintha fogyatékos lenne. Nem értette meg ezek szerint,de mindegy is. Nem szeretem,ha a közelében van a gyerek,de hetente egyszer muszáj lenne elviselnem. Hogy lehet az ilyet kezelni? Csak nekem nem megy? Bocsánat,ha hosszú és esetleg érthetetlen,van még ezer más hasonló példa,de nem írom le.
2014. szept. 3. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Ne haragudj, de ertelmetlen, amit irtal.
2014. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerintem értelmezhető teljesen.
2014. szept. 3. 19:31
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Kétszer olvastam el, és én sem értem.
2014. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha el kell viselned, akkor túl sok lehetőséged nincs, max minden alkalommal elmondod neki, hogy fejezze be, hogy úgy mondja ő is a szavakat, ahogy a fiad, mert azzal csak hátráltatja a fejlődésben. Ha minden alkalommal rászólsz, egyszer csak felfogja.
2014. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
hát csak szerinted érthető, tehát olvasgasd csak....
2014. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűen meg kell mondani,h. nem vagy rá kíváncsi. a házadba azt engedsz be,akit akarsz,őt nem vagy köteles. autóval meg menjetek sajáttal és akkor ott sem kell elviselni.
2014. szept. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Én sem értem...
2014. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Ülj le te, mert ez még egyes sincs. Ahhoz is értelmesebben kellene kérdést feltenned.
2014. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Bocsánat,ha hosszú és esetleg érthetetlen"-te írtad ezt, ne csodálkozz, ha igazat adnak neked. :)


Nehezen kisilabizáltam, amit írtál. A megoldás az, hogy elkerülitek. Ha a nagyszülőnél mindig ott van ez az illető, akkor ne vidd oda, hanem jöjjenek ők hozzátok. Saját autó, bébiszitter, ha másképp nem megy.

2014. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piroska és a farkas ***** válasza:
szerintem érthető. Számomra az nem világos, h miért KELL egy héten egyszer elviselned?
2014. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!