Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már más is úgy, hogy...

Volt már más is úgy, hogy fiatalabb korában nagyon vágyott a gyerekre, aztán mikor lehetett volna már nem annyira?

Figyelt kérdés
Én kb mióta az eszemet tudom anyuka akartam lenni. Mindig azt gondoltam, hogy fiatalon akarok szülni, de aztán jött az egyetem, azzal startból eltelt 5 év. Azt mondtam, majd utána. Közben férjhezmentem. Utána elkezdtem dolgozni, gondoltam legyen meg legalább 1 év, hogy kapjak támogatást. Azután átkerültem egy másik munkahelyre, itt is azt mondtam, legyen meg legalább 1 év, ne menjek már egyből szülésire. Most 27 leszek lassan, simán elmehetnék, a főnököm is nagyon családcentrikus, ő is azt mondja, hogy menjek nyugodtan, a munka megvár, most van itt az ideje. 2 éve vagyunk házasok, az emberek, rokonok is kérdezgetik, hogy mikor lesz már baba. Anyagilag is viszonylag jól állunk, jó fizetésünk van, saját lakás, autó. És nem tudom mi történt, de most, hogy minden adott lenne, úgy érzem, hogy nem kell még. Valahogy el se tudom képzelni, hogy annyira lekössön, ne tudjak leugran a Balatonra a barátnőimmel, vagy csak sörözgetni a csajokkal, mert vár otthon a gyerek. Félek, hogy nem is nagyon fog elmúlni ez az érzés, de persze szeretnék majd gyereket. Nem értem mi változott ennyire meg, mintha fiatalabb koromban komolyabb lettem volona, és most kezdenék meghülyülni, most kezdek önző lenni. Más is volt így?
2014. szept. 1. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

27 évesen még én sem akartam gereket. Pont ezek jártak a fejemben, mint neked. :) Ha így érzel, még használd ki a szabadságot. De egyébként egy gyerekkel sem áll meg az élet. Igaz, nem olyan pörgős mint előtte, de azért eljutok néha a barátnőimmel egy buliba, vagy a férjemmel kettesben valahova.

31 voltam amikor a kisfiam született és most várjuk a tesót, novemberben érkezik, 35 éves vagyok.

Ne aggódj, és ebből ne csinálj lelkiismereti kérdést. Ha téged nem zavar, hogy harminc körül vállalj gyereket, akkor ne foglalkozz senkivel. Érezni fogod, ha itt az ideje.

2014. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem kor kérdés, ez a tipikusan az,hogy egyre többet akarsz,megszoktad az életed és már macerásabb lenne egy gyerek miatt átalakítani.Ez igen nagy probléma azoknál akik későn vállalnak gyereket( nem egészségügyi okok miatt), pedig hidd el jobban jársz ha most vágtok bele,mert ahogy telik egyre nehezebb lesz,és te sem leszel fiatalabb.
2014. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem most hülyülsz meg, ne aggódj, csak nemrég lettél független, dolgozó ember, férj, barátok, saját kocsi, autó… mindened megvan, élvezed a szabad életedet. Ez tök normális.

Elképzelhető, hogy egy idő után elkap újra a gyerek iránti vágy, ha kiélvezted a mostani szitut. De azért ne várj tíz évet mondjuk, mert akkorra meg már lehet, hogy túlságosan megszokod a kényelmes életed, és azért nem fogsz gyereket akarni.

Mert persze, semmihez nem fogható az, ha gyereke van az embernek, de egy életre szóló felelősségvállalás és kötöttség.

2014. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!