Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol nyitottál startszámlát?

Hol nyitottál startszámlát?

Figyelt kérdés

Kell-e fizetni rá rendszeresen?

Ha nem fizetek rá semmit, akkor azt a pénzt feléli a bank, kezelési költség jogcímen, és akkor a gyerekem nem kap semmit sem 18 év mulva?

Segítsetek, mert ez olyan bonyolultnak tűnik, hogy elvileg nincs kezelési költség, viszont a bankok ebből (is) szedik meg magukat.

Ha nem szednének a számla után semmit, akkor miért versenyeznek egymással a bankok, hogy náluk jobb startszámlát nyitni?


2010. jan. 15. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyitottam sehol, úgy gondoltam, a baba kapott pénze jó helyen van az Államkincstárnál.

Igaz, hogy talán minden banknál úgy hirdetik a start számlát, hogy kezelési költség mentes, plusz még kamatozik is. De ez általában egy évre szól, nyilván ők sem jótékonysági intézmény, hogy csak úgy szeretetből nyújtsanak szolgáltatást.

Elvileg nem KÖTELEZŐ a befizetés, tehát nem olyan, hogy ha nem fizeted, akkor nagy bajod lehet belőle, de a kedvezményt nem veheted rá igénybe, ennyi.

Annyi kezelési költség nem hinném, hogy lenne, hogy felélje a teljes összeget, de a MÁK-nál tuti végig ingyenes.

A kamatok is elég szolidak, nekünk nem érte volna meg.

A bankoknak megéri, hiszen 18 évig nem veheted ki ezt a pénzt, addig tutira számolhatnak ezzel a pénzösszeggel, ami ugyan egy babánál nem túl sok, de sok babánál elég jelentős olyan összeg, amihez nem férhet hozzá sokáig a tulajdonos, ergo, tudja használni.

Mi fundit kötöttünk a babának, amikor tudjuk, fizetjük, amikor nem, akkor nem, és ehhez az összeghez bár csekély kamat adódik, azért az évi befizetésekre 30%-ot mindig megkapjuk.

2010. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Mi nem nyitottunk sehol maradt az állam kincstárnál ők kezelik. Így az a negyven valhány ezer és a kamatai lesznek a gyerekeé.

Miért nem nyitottunk? Mert havonta rednszeresen kell rá fizetni 10 ezer forntot, s nem tehetsz rá évi 120 ezernél többet. Na már most vannak olyan életheylzeetek amikor nincs plusz 10 ezred ,hogy félre tegyél mert nincs. De az is lehet, ohgy évvégén vagy máskor meg kpa a gyerek valakitől egy nagyobb összeget és azt nem tudod betenni,mert túlléped az évi 120-at.


Pl mi 2 gyerkőt nevelünk a másodikkal vagyok GYEs-en a férjem közalkamazott. lakáshitel és egyéb rezsi viszi az ő fizujának a 3/4-t A többiből nem húzzik ki hónap végéig mnidig van 1 hét amire kölcsön kell kérjünk. hogyan tennnék félre hai 20 a kettőnek? Ugyanakkor a szüleim úgy segítik a kicsiket, ohgy minden szülinapra kapunk egy nagyobb összeget amit mi félre teszünk nekik egy külön számlára.Szóval nem tartjuk túl jó megoldásnak ezt a baba kötvény dolgot. Miért szabja meg az állam,hogy mennyit és hogyan tehetek félre a gyerekemnek?

2010. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi sem nyitottunk sehol.
2010. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját bankomnál nyitottam meg neki. Egyáltalán nem kötelező befizetni egy fillért sem, ha nem akarsz. Viszont ha fizetsz, akkor egy évben minimum 6000et be kell tenni. Egy évben és nem egy hónapban 10ezer. Így ha havonta félre tudok tenni 2-3 ezer forintot, akkor beteszem neki és tudom, hogy ehhez akkor sem lehet hozzányúlni, ha nagyon meg lennénk szorulva. Ami kell neki, azt megkapja, az a kevéske pénz rosszabb helyre is elmenne. Ha meg az adott hónapban nem tudok félretenni, akkor sem dől össze a világ. Már 2 havi számlát kaptunk, abban csak jóváírt kamat szerepel, jutalék, kezelési költség nem. Lehet, hogy majd később lesz, azt nem tudom.
2010. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
kisfiamnak is van start számlája, a saját bankomnál nyitottam én is. mi havi 3000ftot fizetünk be rá. csak jováirások vannak az egyenlegen kezelési ktg nincs, meg semmi egyéb ami negativ terhelés lenne. kisfiam 21hós. :)
2010. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a CIB-nél. Havi 2000 ft-ot utalunk oda, nincs kezelési költség, de mivel utalunk havonta, ezért kamatozik is, tehát állami kamat és banki kamat is jön rá.
2010. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Erste-bank! Ez mekkora hülyeség,hogy KELL rá tenni havi 10ezret! Nem kötelező,nekünk is azt mondták ha utalunk utalunk ha nem nem. Mi havi 10et rakunk rá amíg bírjuk anyagilag!
2010. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is a saját bankunknál nyitottunk a kisfiunknak startszámlát,nálunk a nagyszülők raknak rá havi 5000ft-ot,ők szerették volna,mi meg örültünk nagyon,mert mi nem tudtunk volna neki rakni:(,sajna.16hós és már szép kis summája van:),a keresztelőre kapott pénzt is ráraktam neki,így nem nulláról indul majd 18évesen.Ja,és nem kötelező rá rakni,ha van raksz,ha nincs nem raksz.
2010. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a HASZNOS VÁLASZOKAT!!!:)

Én mindenkinek zöld pacsit adtam, miért pontoztátok le az egyik kedves válaszolómat?! Ejnye-bejnye!

2010. jan. 15. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!