Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-4-5 gyerekesek, milyen...

3-4-5 gyerekesek, milyen autótok van? Opel zafira tourerrel van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
7 személyes autót szeretnénk venni és érdekelnének tapasztalatok:-)
2014. aug. 21. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Peugeot 307 sw, a két hátsó ülés csak gyerekeknek kényelmes, és így a csomagtartó is szűkös. A legnagyobb nálunk 5 éves, a kisebb 1 múlt, ők jót mulatnak hátul, de télen tuti nem melegszik ott be, míg elérünk az oviig. Négyen nagyon kényelmes, és 100méteren befűti az első öt ülést-nekünk ez volt a fő szempont, januárban jönnek az ikrek, gyanítom nekünk is váltanunk kell.
2014. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 aHermann ***** válasza:

Szia!

Bár nálunk még csak útban van a harmadik, de nem régen vettünk egy Faceliftes Ford Smaxot. Nagyon tágas, jól megy, jó a fogyasztása. 3 Isofixes ülés van a 2. sorban, kényelmes lábtér mindenkinek, még úgy is, ha heten utazunk. Középső sor ülései egyenként tologathatók, és hátradönthetők. Pont ma vettünk a nagynak egy másik gyerekülést, amit be is tettünk hátra (így 3 gyerekülés volt hátul). Simán be lehetett kötni a biztonsági öveket, nem szorult be az ember keze a két ülés közé.

Alapállapotos 5 üléssel 800l a csomagtartó.


A Tourert is néztük, de a hátsó középső ülés egy kicsit kisebb mint a két szélső, ráadásul oda nem javasolt gyerekülést tenni, mert nem EU normás hely gyerekülésre hivatalosan.


Mi sok modellt végignéztünk, amikor szóba jött, hogy nagyobb kocsi kell. Volt ami már katalógusilag elvérzett..., volt ami személyes próbán.

Ami még utolsó körig versenyben volt, az a Kia Carens volt, ez kb a Tourer mérete (az Smax egy kicsit nagyobb). A belsőt nagyon eltalálták, de a motor/vezethetőség nekünk nem nagyon jött be.

A Ford Cmax is sokáig versenyben volt (a Carens és ez között gondolkodtunk, majd egy huszárvágással Smax lett), de ott a hátsó középső ülés nagyon kicsi. Két gyerekülés (egy 9-18-as, és egy 15-36-os) között úgy ültem, mint egy szardínia, pedig nem vagyok nagy darab. Ott a tolóajtó tetszett nagyon.

A Grand C4 Picasso szintén jó választás lehet, de nekünk a középen levő kijelző, a keskeny ülőfelület, az érintőképernyőzés nem nagyon jött be.

A Grand Scenicbe meg fizikailag nem fértünk el. Apa elég magas, nem tudta kényelmesre beállítani a vezetőülést. Beállította amíg tudta, én mögötte ültem a 3. sorban, de középen nem maradt lábtér. Keskenyek az ülések.

A Toyota Versonak szintén középen van a kijelzője, meg egy kicsit kicsi volt.

Az 5008 hasonló a Picassohoz, de vezető előtt van a kijelző. Ez a kényelmi dolgok miatt vérzett el.


A Sharan, Alhambra sem rossz. Ezeknél az újabbak tolóajtósok, ami gyereknél nem hátrány. Szintén tolóajtós a 807-es, ami azért már idősebb típus.

A Galaxy és az Espace hasonló méret, de sima ajtós.

Ezeknél (Sharan, Alhambra, Espace, Galaxy, 807) 7 teljes értékű ülés van.


Amúgy javaslom, hogy olvassatok teszteket, és mindenképp személyes próba!!!

Mi a Totalcarról és a Carbuyerről sok infót szereztünk, ami segített.

Ha van valami kérdésed, írj nyugodtan, akár priviben is válaszolunk.

2014. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A második válaszolónak: Köszönöm az opeles infót, nem tudtam hogy oda középre nem lehet bekötni gyerekülést! A versot mi is kicsinek találtuk. A fiat freemontot néztük még, de nagyon lehúzták a teszteken és kicsit fapados is.Illetve a Toyota land cruiser tetszene, de annak sajnos elég borsos az ára. A fordokat még nem próbáltuk. 2 gyerkőcünk van, de tervben van a 3. is + néha a nagyik is :) és akkor már jó lenne kényelmesen elférni :)
2014. aug. 21. 16:02
 4/10 aHermann ***** válasza:

A válaszodból ítélve új autóban gondolkoztok. Akkor én mindenképpen javaslom a Ford megtekintését. Most év végén jön az Smax, így elég szépen lehet a vételárból faragni, amit esetleg extrákra lehet költeni. Amúgy szalon és szalon között is van különbség.

Mi relatíve "jó" áron jutottunk egy full extrás Smaxhoz.

A Galaxy 1M-val drágább lett volna, de azon kívül, hogy a 6. és 7. ülés teljes értékű, elég buszos. Apának nem tetszett. Felszereltség tekintetében jobban variálható az Smax.

A szervizelés pedig nem sokkal drágább, mint egy kisebb kategóriás egyterűnél.

A Sharan és az Alhambra szintén egy kicsit túlárazott.


A kisebb egyterűek pedig szintén nem sokkal olcsóbbak, de kényelem tekintetében van különbség. Nálunk simán elfér 3 felnőtt egymás mellett kényelmesen, illetve ha gyerekülés van melletted, ahhoz sem érsz hozzá.


Mi nem egyszer használtuk már a 6. és 7. ülést. Nem teljes értékű, de jó. Pl. tegnap 5 órás utat ült végig ott egy felnőtt, és nem volt panasza, még aludt is.

2014. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Leírásod alapján szimpi a ford smax is! 7 ülés esetén is elég a csomagtér, mondjuk nyaraláshoz, vagy kell a tetőre box? Az opelhez, ahogy néztük kéne vennünk azt is.
2014. aug. 21. 16:40
 6/10 aHermann ***** válasza:

Ezeknél a nagyobb egyterűeknél 7 ülés esetén nem marad nagy csomagtér. Egy egynapos kirándulásra elegendő. Esernyőre csukható babakocsi még befér, de lapra csukható már nem nagyon. Pár napos út esetén talán meg lehet úszni a tetőboxot, ha egy-egy utazótáskát a lábakhoz tesztek, de egy egyhetes nyaralás 7 személyre, babakocsival, egyéb cuccokkal tuti tetőboxos.

6 személlyel már jobb a helyzet, ott box nélkül is lehet menni.

2014. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aHermann ***** válasza:
7 ülés esetén a nagyobb egyterűek csomagtere 380-400l. Mint egy alsó középkategóriás kocsi csomagtartója (Corolla, Meriva), de nem mély, hanem magas. Az ülés mögé tornyozod a cuccokat, ezért kisebbnek is tűnik. Pl. mikor egynapos wellnessre mentünk, simán befért egy degeszre tömött utazótáska, 2 hátizsák, pelenkázótáska, kabátok, kézitáskák. Még maradt hely, de nem sok.
2014. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél!:)
2014. aug. 21. 21:44
 9/10 aHermann ***** válasza:

Nincs mit. :)


Bár egy kicsit hazabeszélés, de nekünk a Ford nagyon bejött vezethetőségben, kényelemben. Mi jobban szeretjük a keményebb üléseket.

Ráadásul talán a Ford a leginkább egyediesíthető. Kiválasztod a felszereltségi szintet, és mellé hozzárendeled amire még szükséged van (persze van ami nem biztos, hogy elérhető, de minimális). Van, hogy csomagba tesznek extrákat, ami kedvezőbb árilag, mintha egyesével szedegeted össze. Mi így nyertünk is valamilyen extrát. Ráadásul egyedül az Smaxnál van minuszolási lehetőség. Pl. Alapból bőrkárpit lett volna, de én rosszul vagyok a bőr szagától, így bőr/szövet lett, amit nem is érzek. Ez viszont minusztétel, ami helyett választottunk más nekünk szükséges extrát. Amúgy még jó is, mert pont az ülőrész és hátrész a szövet. Nincs meg a bőrülésekre jellemző hideg/meleg érzet. A gyerekek nem tudják összekoszolni a szövetet, a bőr egyszerűen tisztítható.

Mindenképp érdemes szerintem sötétített üveget kérni. Kívülről elég sötétnek tűnik, de belülről ez fel se tűnik. Mi nem kértünk belső rolót (pl. franciáknál bizonyos felszereltségnél már széria), szerintem már kuka lenne, mert a gyerekek a szalonautókban is fel/le húzogatták. Ott is a frász kerülgetett mikor teszik tönkre.

A francia egyterűek és a VW, Seat, Opel is szintén jól egyediesíthető, bár nem annyira mint a Ford.

A japán és a koreai kocsiknál viszont csak csomagokat vehetsz. Ez nekünk nem nagyon tetszik, mert kéne pl. 3 dolog, de még kapunk 3 másikat ami nem kéne. Ez mondjuk a mi heppünk.


Az Smax 2010-es (ezért jön az új most), így mondjuk még nincs benne a most divatos parkolóasszisztens, de csomagban elérhető az első hátsó parkolóradar más jó extrákkal, ami nagyon pöpec, és ekkora kocsinál biztos kell.

Nekünk elég sok extra van benne, amik tényleg segítettek már nem egyszer.

Adaptív tempomat, 3. sori üléscsomag, éberségfigyelő, sávelhagyás jelző, holttérfigyelő, első-hátsó radar, memóriás behajtható tükrök, memóriás vezetőülés, bixenon lámpa (tényleg jobban világít mint a sima), IVDC, kettős központi zár.

A memóriás vezetőülés nagyon jó, mert beállította a férjem is magának, és én is, így nem mennek el hosszú percek minden váltásnál az ülés beállításával. A férjem hosszú lábú, 192 cm magas, én rövid lábú 162cm-es vagyok. Teljesen máshogy vannak az ülések vezetésnél. Egyedül a belső tükröt kell csak állítani.

Talán a Fordnál van egyedül a hűthető/fűthető első ülés extrába, ezt esetleg érdemes kérni. Van olyan kocsi (Carens) ahol már a hátsó üléslap is lehet fűthető, de állandó gyereküléssel egy kicsit felesleges szerintünk.

2014. aug. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekunk Gran Picassonk van, en nagyon szeretem.
2014. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!