Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes Start számlát nyitni?...

Érdemes Start számlát nyitni? Ha igen, melyik banknál?

Figyelt kérdés
És akkor a bankok most felszámolnak kezelési költséget vagy nem?
2010. jan. 14. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes számlát nyitni. Mi nyitottunk a lányunknak. Hogy melyik banknál nyitod, az a te döntésed, én úgy vettem észre, hogy kb. ugyanazt az összeget tudja az ember felvenni a végén mindegyiknél, maximum ott lehet különbség, hogy ha valamelyiknek jobban sikerül befektetnie a pénzt, de ezt előre úgysem tudjuk. Kezelési költséget mindenütt felszámolnak, ha tagadják, akkor is felszámolnak költséget, csak más néven. Mi az államkincstárnál nyitottunkszámlát, mivel nálunk az érv a startszámla nyitása mellett az volt, hogy tegyünk félre a gyereknek pénzt, ne tudjunk hozzá jutni és legalább az értékét megtartsa. Ehhez meg az állampapírba való befektetés a legjobb, ezért maradtunk az államkincstárnál.

Én elég sokat jártam utána és olvastam utána a start számlának, mire végre összeállt a kép. A bankokban szinte kivétel nélkül mindenhol elővette az ügyintéző a kis papírját, elolvasta, majd elmondta nekem, hogy mit is olvasott. A neten is sokszor ugyanazok a propaganda dumák vannak, de a lényeg elmarad. Sok sikert kívánok a start számla információjának átlátásához! Én ajánlom, hogy nyissatok ti is, rosszul nem jártok vele az biztos. Ha esetleg tudok még segíteni valamit kérdezz bátran!

2010. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves rendkívül segítőkész válaszoló!

Pont egy ilyen, a témát alaposan körbejáró apuka vagy anyuka segítségében reménykedtem. Pár hetes kisbabás anyuka lévén nincs sok időm, energiám, türelmem utánajárni a dolognak. Nekem is az államkincstáras megoldás tűnik a legjobbnak, a bankokat messziről kerülöm, ha lehet. Kár, hogy nincs egy igazi, korrekt Magyar Bank, ami a mi érdekeinket szolgálná, és akkor nem kéne hezitálni, hogy akkor most melyik külföldi bank ver át jobban..

Még egyszer nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem a "tudásodat" és a döntésedet. Lehet, hogy kihasználom a felajánlásodat, és privátban még kérdezek.. :)

2010. jan. 15. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem... :)
2010. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!