Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretném megérdeklödni,...

Szeretném megérdeklödni, mivel kislányom apukája nem rég sajnos meghalt, de személy igazolvány hiányában nem vette kislányunk a nevére, igy is megkaphatná-e az árvaságit? Ha igen akkor mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

apasági nyilatkozat van?

a baba születési akk szerepel az apa neve?

miért nem volt az apának személyi igazolványa?

2009. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a születési anyakönyvi kivonaton az ő neve szerepel apaként, akkor elvileg lehet. Anyakönyvi hivatalban kezd az intézést.
2009. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én hasonló cipőben járok. 5 hetes terhes voltam, amikor a párom meghalt autóbalesetben. Nem voltunk házasok, és apasági nyilatkozatot sem tett. Még nem született meg a kisbabánk, keddre voltam kiírva és itthon ülök és várok. Mivel az igénylés feltétele az élveszületett gyermek, ezért csak azt tudom leírni, amit mondtak, de magát a procedúrát még nem jártam végig.

A helyi önkormányzat gyámügyén kell jelezned az igényt. Ott hivatalból kirendelnek a gyerek mellé egy ügyvédet. Az ügy bíróság elé megy, nem pereskedés, csak bírósági eljárás. A gyámügyes, akivel beszéltem, azt mondta, hogy az évek alatt kettő ilyen esettel találkozott, különböző bírókhoz került, és az egyik esetnél kértek DNS vizsgálatot, a másiknál nem. Az sokat nyom latban, ha a férfi családja elismeri az apaságot. Az esetleges DNS-t pedig exhumálásból nyerik, ez nagyon morbidul hangzott, úgyhogy én vetettem le DNS-t a boncteremben. A költségeket nem tudom, nem került szóba, az eljárás időtartamára kb. 4 hónapot mondtak.

Ha megvan az apasági, akkor a nyugdíjfolyósítóhoz kell a kérvényt beadni. Én már megigényeltem az özvegyi nyugdíjat, mert közös gyermek esetén jogosult vagyok rá (jelenleg függőben van az ügy), az árvaságihoz is nagyjából ugyanazok a papírok kellenek, de ugye azt még nem tudtam kérvényezni. Ami elszomorító, hogy nem csak az özvegyi nyugdíjhoz, hanem az árvaságihoz is kell x év szolgálati idő (igazolt munkaviszony, katonaság, iskolák), amit életkor alapján határoz meg a törvény. Ha kevesebb, mint az előírt, akkor még mindig lehet kérni méltányossági eljárást. Ha megítélik, akkor visszamenőleg is folyósítják.

Remélem, tudtam segíteni.


40 hetes kismama

2009. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Személy igazolványát elvesztette, aztán külön váltunk és ö kiment Hollandiába,de látogatta lányát,csak nem tudott sürün bejönni Magyarországra igy csak a terhességi kiskönyvemben szerepel,hogy volt egyszer apja is,és az elsö védönöm, és az apukája családtagjai is tudják bizonyitani!Igen köszönöm rengetegett tudtak nekem segiteni!
2009. dec. 17. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!