Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok a nem tervezett...

Megtartanátok a nem tervezett 3. babét, mégha a párotok ellene is lenne?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Én biztos megtartanám. Még a 4.-et is. A mi felelősségünk és nincs jogunk megölni. Aki nem akar gyereket az védekezzen vagy köttesse el magát. Mi védekezünk, de ha így is becsúszna egy baba megtartanánk, pedig már nem szeretnénk több gyereket.
2009. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

mi is megtartottuk, de nem túlzok, ha azt mondom, minden porcikámmal tiltakoztam ellene. abortuszra nem lennék képes, gyilkosság, ennyi.nem vinne rá a lélek.

De a szülés után rögtön beleszerettem, 2 lány után végre kisfiú:)de ha lány lett volna, se lett volna baj.

A férjem nem volt kiakadva annyira mint én. De el se tudnám képzelni nélküle az életemet. és még tesz is róla, mert mintagyerek. És mi direkt olyan nevet adtunk neki, ami erre a "bakira" emlékeztet minket.

Pedig férjem fizetését lecsökkentették, plusz nőtt a létszám, de akkor se bántam meg. Egyébként akkor fogant, mikor meg kellett volna jönnie. Szóval én figyeltem magam, ilyenek, de becsúszott.

2009. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az én párom azt mondta, hogy sehanyadik gyerekre se lenne képes azt mondani, hogy vetessem el. Ha már van két gyerek, aki belőlünk lett, a harmadik is ugyanúgy belőlünk lenne. Szerintem nagyon perverz (bocsi a megfogalmazásért), ha két gyerek kell neki, de a harmadik, ha becsúszik, és aki ugyanúgy kettőtökből van, az már nem kell neki. Szóval a helyzetedet nem tudom átérezni, csak furcsállom, hogy lehet ellene valaki még egy becsúszott gyereknek, ha már van neki kettő...

Amúgy mi alapból hármat tervezünk.

2009. dec. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek a fentiekkel! Nekem a férjem nem is akarná, hogy elvetessem, de én sem, mert soha nem tenném ki a babát egy abortusznak. Annál rosszabb nincs.
2009. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én biztos megtartanám, akkor is ha a férjem nem akarná, mert míg nem volt gyerekem, el tudtam képzelni hogy van olyan élethelyzet amikor jobb ha egy baba nem születik inkább meg...de mióta itt vannak a gyerekeim ketten, azóta el se tudom képzelni hogy ilyesmit tegyek soha semmilyen körülmények között sem.

Mert már tudom-látom hogy ők is igy indultak ilyen kis embrióként és most pedig az életünk értelmei.

Szóval megtartanám az fix.

Én azért is védekezek legbiztosabb módszerrel ami létezik mert nem engedhetjük meg sajnos hpgy több babánk legyen, és semmiképp se szeretném ha becsúszna...

A lányom is akkor fogant egyébként amikorra vártam volna a menzeszt bár ő tervezett baba volt.

2009. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 gyerekünk van,tervezünk 3.babát,de nem most.Itt ül velem szemben a férjem és megkérdeztem,mit tennénk,ha becsúszna a baba.Azt mondta,ez nem kérdés:MEGTARTANÁNK!De ha győzködnöm kellene sem vetetném el(senkit nem ítélek el az abortusz miatt,de én nem tudnám elvetetni).
2009. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, hogy attól is függne, hogy a párom mennyire lenne ellene. Próbálnám meggyőzni, hogy tartsuk meg!
2009. dec. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdés! Mert nem is a "megtartás" a kérdés, hanem az azt követő 20-30 év! Amit mondjuk egyedül kell megoldanod.Vagy ami még rosszabb, ellenszélben! Ezt csak az tudja aki már csinálta.

Persze zsigerből rögtön azt vágom rá, hogy megtartanám. De ha továbbgondolom...

Modellezd le! Mi történik, ha az akarata ellenére megtartod?

2009. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszi a válaszokat!Én is egyet értek veletek.Szerencsére, nem vagyok terhes.Bár is a tesztem negatív lett.Persze nem duzzadnak a melleim se és nem is görcsölök.Az utolsó válaszolónak igaza van.Hiába támogat az állam, az nem egész életre szól.

Én mindig nagy családot szerettem volna, 3 gyerkőcöt( nekem nincs tesóm).A férjem meg csak 1 babát.aztán meggondolta magát és jöhetett a kistesó. Harmadikat már végképp nem akar...

2009. dec. 18. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!