Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet-e arra kötelezni egy...

Lehet-e arra kötelezni egy férfit hogy vegye a nevére a gyereket ha nem akarja?

Figyelt kérdés
Én szeretném ha az apja vezeték nevét kapná.Gyerektartást se akar fizetni.Mit tegyek?Nincs a nevén csak egy telek.
2008. júl. 12. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem lehet kötelezni szerintem. Apaságival bebizonyithatos hogy ő az apja akkor talán igen. Mit tegyél? Jelentsd fel, hogy nem fizet gyerektartást.
2008. júl. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Lalira gondolsz?
2008. júl. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha nem fizet lefoglalják szerintetek a telkét?Van egy lakása is de az nem az egész az övé.Engem nem érdekel de fizetni fog,foglaljanak le neki mindent!És fogom kérni hogy az ö vezeték nevét kapja!Igen a Lali.
2008. júl. 13. 06:47
 4/12 A kérdező kommentje:
A gyereknek az lenne a jó ha megszületik és látogatná nem?De ha ö nem fog jönni ,kötelezheti a biroság hogy látogassa mert ez a gyerek érdeke?Ugyanis ö is ott volt amikor készült a pici.
2008. júl. 13. 06:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Gyerektartás fizetésére kötelezhetik. Ha nem fizet, bírósághoz fordulhatsz és levonják a fizetéséből. Lefoglalni valószínűleg nem fogják semmijét, csak a fizetéséből vonják.

A látogatás pedig jog és nem kötelesség, nem tudják rá kötelezni. De nincs is értelme, az a gyereknek sem lenne jó, ha csak muszájból lenne vele az apja, de legszívesebben lelépne... akkor már jobb annak a gyereknek, ha nincs vele. A lényeg: a látogatásra nem tudják kötelezni, csak a fizetésre.

2008. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi van akkor ha nem dolgozik?
2008. júl. 13. 09:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem dolgozik vagy nincs hivatalosan bejelentett munkahelye akkor nem tudnak vele mit csinálni. Maximum halmozódik a gyerektartás minden hónapban aztán ha újra lesz munkája akkor elkezdik vonni megint. De ha nem akar fizetni akkor megtalálja a módját annak, hogy kibújjon alóla. Ha apaságit csináltatsz szerintem akkor is csak max a gyerektartást ítélik meg de arra nem kötelezhetik hogy a nevére vegye, ezt nem tudom. Ha ennyire nem akarja miért erölteted? Ha ilyen gané jobb nektek nélküle. Hacsak nem te húztad őt csőbe és azért nem akarja, bocs hogy ilyet feltételezek, de ilyen is van. Nem mindíg a férfi a bűnös. Persze nem is mindíg a nő. Együtt csinálják.
2008. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dolgozik, kérheted, hogy az állam megelőlegezze a gyerektartást, ennek járj utána a gyámhivatalnál, hogy működik. Aztán, amint lesz miből, vonni fogják tőle.
2008. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet rá kötelezni az apát, hogy az Ő nevét kapja.

Ha nem vagy a felesége, és nincs az Ő részéről apasági nyilatkozat, akkor ennyi. A gyerektartást ha beadod, A bíróság kötelezni fogja arra, hogy fizessen. Ha nem dolgozik megint gáz, mert nem tudják miből vonni a gyerektartást. Az, hogy van valami a nevén, megint nem jelent semmit. Itt szerintem semmit sem tehetsz.......ez van. Védekezni kellet volna anno.

Akkor most nem kéne ilyeneken gondolkodni hm??!

Én csak azt a picit fogom sajnálni :(

2008. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja?! És látogatásra sem kötelezhetik. Azt Ő dönti el, hogy látogatja, vagy nem.
2008. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!