Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2010 január 13-ra vagyok...

2010 január 13-ra vagyok kiírva, ezt az évet végig akarom dolgozni. Csak januártól mennék táppénzre szülésig. Hogy van a szülési szabadság így?

Figyelt kérdés
A szülési szabadságot utánna is kivehetem, amikor megszülök vagy hogy van ez, a szülési szabadság amikor lejár akkor jön a TGYÁs? ki fizeti, bruttó 90.000-re vagyok bejelentve, ezek szerint mennyi pénzt kaphatok?légyszi nagyon részletesen írjatok róla,teljesen hülye vagyok hozzá. Előre is köszönöm.
2009. nov. 15. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tgyás= terhességi gyermekágyi segély. Időtartama 24 hét, amiből négy hetet lehetőleg a szülés várható időpontja előtt igénybe lehet venni. Ennek az időszaknak volt a korábbi neve szülési szabadság, és ez az elnevezés a mai napig fent maradt a gyakorlatban. Nem kötelező a szülés várható időpontja előtt négy héttel megkezdeni, de legkésőbb a szülés napján meg kell kezdeni. A tgyás alapja a jogosultság évét megelőző év átlagkeresete. annak 70 %-a és csak adóelőleget vonnak belőle.
2009. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

úgy jársz a legjobban anyagilag, ha jan. 1-től a szülésig táppénzre mész. a szülés napjától meg tgyás-ra, ami a baba 24 hetes koráig tart. utána igyényelsz gyed-et, ami a gyerek 2 éves koráig tart, utána jár a gyes, ami a gyerek 3 éve skoráig jár.

hidd le, ez a legjobb megoldás, én már kipróbáltam!

2009. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valahogy én is így gondoltam, mivel úgyis az előző évemet nézik, a táppénz már nem rontja le.
2009. nov. 15. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:
A tp nem is számít bele, mivel az is ellátás. Én úgy tervezem, hogy kiveszem előre a 4 hetet, végül a tgyás és gyed is az átlagkereset 70%-a. Mi február 13-ra vagyunk kiírva, az ez évi jövedelmem magasabb, mint a tavalyi, ami után most kapom a tp-t, ezért is akarom a szülés előtt igénybevenni a tgyás-t.
2009. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!