Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisfiamnak hogyan adjam...

A kisfiamnak hogyan adjam tudtára, hogy aki neveli, az nem az édesapja?

Figyelt kérdés
Az apukával még terhesen szétmentünk, a gyerekét csak egyszer látta, nem érdeklődik, nem küld gyerektartást sem, csak ismerősökkel üzenget, hogy majd lesz ez még máshogy, fenyegetőzik. Szóval nem hiányzik senkinek, de persze lehet, hogy egyszer még élni kíván szülői jogaival és tényleg látogatni fogja a fiát (bár ennek nem örülnék). A fiam négy hónapos volt, amikor megismerkedtem a párommal, ennek már 5 hónapja. Azóta együtt is élünk már, úgy szereti a fiamat, mintha a sajtja lenne. De nem szeretném becsapni a gyereket, mert később ez nagyon visszaüthet. Amíg a páromat nem ismertem, az apukát mindig a keresztnevén emlegettem (nem tudom rá azt mondani, hogy apu), de a mostani kedvesemet ugyan úgy hívják. Teljesen meg fog zavarodni ez a gyerek, és ezt nem akarom. Azt se szeretném, hogy majd hirtelen, nagy családi beszélgetés közepette kelljen neki elmondani, hogy akit ő az apjának hisz, az nem a vér szerinti apja. De nagyon emlegetni sem akarom az édesapját, mert nem látom értelmét, hiszen nincs jelen a gyereke életében. Mit tegyek?
2008. júl. 5. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

azt gondolom, hogy nem verheted át egy egész életre..és ha nem is akarod emlegetni neki az apukát, akkor is az lenne a jó megoldás,ha legalább fényképen tudatosítanád benne, hogy apa ez, aki pedig veled lakik hívja a nevén, mert sokkal nagyobb gondot fog jelenteni, ha nagyobb korában akarod, vagy esetleg rákényszerülsz arra, hogy megismerje a valóságot.

Nem fog megzavarodni, ha időben felvilágosítod és természetes módon beszélsz vele erről, akkor annyira fogja szeretni a párodat, hogy ez tűnik majd neki természetesnek, ha pedig nagyobb lesz, akkor részletesen elmagyarázhatod neki mi történt.

Az apa pedig ha nem mondott le róla akkor érvényesítheti bármikor a szülői jogait.

A lényeg az hogy vagy kérd meg arra, hogy mondjon le a gyermekről, vagy egyáltalán van valami bírósági végzés? A gyerektartás rá lett terhelve, mert mondhatod neki,ha nem hajlando gyerektartást fizetni, akkor szépen mondjon le róla hivatalosan..onnantól kezdve pedig olyan köze lesz a gyerekedhez mint az én szomszédomnak.

Nem írtad a jogi hátteret és ezért nem teljesen értem mit szertnél kihozni a dologból, de a lényeg az hogy a gyermeknek tudnia kell a valóságot..aztán úgy kell felnevelned, hogy ez ne érdekelje őt, mint napi téma és akkor nem lesz lelki sérelme.

2008. júl. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Az a gond én úg ytudom,hogy ha nem is fegadja el a gyereket a vérszerinti apa és nem is veszi a nevére akkor is sajna 3éves koráig igényt tarthat rá,tehát addig meggondolhatja magát.Ezt én jogilag mocsokságnak tartom de két éve még így volt..azóta nem tudom menniyt változott.Ha jól rtem most egy 9hónapos babáról van szó ugye?Sztem ő még kicsi ehhez,hogymegértse ezeket a dolgokat.Én mondjuk ha biztos a kapcsolat akkor nem csinálnék belőle problémát ha apának szólítja az aktuális párodat,feltéve ha ő marad végleg,mert volt olyan ismerősöm akinek nem volt állandó partnere és szegény gyerek minden pasit apának szólított-ez beteges sztem,de ha pl együtt maradtok mért nem.Sztem sokszor nem az száít ki a vérszerinti apa ahogy látod a szeretetet sem mindig ő adja,de tény a gyereknek tudni kell majd az igazat.Én sztem olyan 2éves korakörül mondanám el neki amikor már talán van annyira értelmes ,hogy megértse és nem fog fájni még neki hidd el.ezt fogja megszokni..tudatilag.A mostani párod ugyan úgy apa lesz neki majd sztem,de ha később már iskoláskét tudná meg lehet haragudna ,hogy mért csakmost derült ki..Sztem mos felesleges erőltetni,hogy máshogy szólítsa a párod-ha biztos kapcsolat(bocs ,hogy kihangsúlyozom de a baba miatt)Én í gy csinálnám.39hetes kismama
2008. júl. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Szia, én így nőttem fel. Anyukám terhes volt velem mikor apám lelépett. Kb. fél éves lehettm , mikor anyukám megismerkedett apuval. Mindig így hívtam. Nem tudom mikor mondták el nekem, de ovis koromra tudtam, hogy van egy másik apukám is, de ő csak fényképen volt. Én külsőleg rá hasonlítok. Soha nem törődött velem. Először 18 évesen találkoztam vele, mikor felkerestem. Apu viszont mindig mellettem állt. Anyuéknak született közös gyerekük is. Szerintem egy apa nem azért lesz apa, mert megcsinált egy gyereket, hanem mert mellette volt az élete során. A nevelőapámat apunka szólítom, apámat meg apának. Ha különbséget tesztek a két szó között nem fogja kavarni a kettőt. Csak a rokonoknak és az ismerősöknek is el kell magyarázni ki kicsoda. Nem mindegy hogy APU vagy APA.

Náluunk most a nagyszülőket különböztetjük meg ilyen módon. Az anyai nagyszülők Mami és Tati, míg az apai nagyszülők Mama s Tata. És az én okos lányom már nem keveri őket. Az én lányom viszont egyáltalán nem ismeri az én vérszerinti apámat, és nem is fogja megismertni, tehát őrá nem kellett nevet kitalálnunk.

Hát ez egy kicsit hosszúra sikeredett, de remélem segítettem:

Egy másfél éves kislány 24 éves anyukája

2008. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Ne hagyd,hogy apának hívja,hacsak nem lesz közös gyermeketek és biztos jövőtök.Egyenlőre csak mond a párod keresztnevét.Ha komolyra fordul a közös jövő,akkor a kicsinek is jobb ha apának szólítja.Nekem a nagyapám volt aki elhagyta a családját,lett neki egy másik sosem törődött a lányával,az unokáival.A nagymamámnak lett egy élettársa és elmondhatom szuper nagypapa volt,én úgy nőttem fel,hogy ő a papa és imádtam.Tini korom körül tudtam meg,hogy nem az igazi,de nem érdekelt,nekem igazi papa volt.

Amég nem érzed komolynak és biztonságosnak addig lehet XY,aki szereti a gyerekedet.Szerintem már többet adott neki ,mint a saját apja.

2008. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!