Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodás kiránduláson milyen...

Óvodás kiránduláson milyen busszal voltatok? Lehet olyan kirándulóbuszt bérelni, amin van biztonsági öv, hogy a rajta utazókat (pl. ovisokat) be lehessen kötni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 17:30
 1/4 anonim válasza:
0%
Lehet rendelni ilyen buszt, de nyilván drágább. Ha nincs rá keret, akkor kösd a kölköd a székhez valami lánccal, vagy drótkötéllel. Lábait meg bilincseld a szék lábához. Könyök és térdvédő se árt a buszba.
2013. okt. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a mi ovisaink mindig ilyen buszokkal mennek, 2 pontos biztonsági öv van bennük

akkorák kb., mint a shuttle bus

2013. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván lehet olyan buszt bérelni amin van biztonsági öv, ma már egyre több az ilyen busz.

A kisfiam óvodájában mégis mindig biztonsági öv nélküli busszal viszik a gyerekeket kirándulni hosszú évek óta. Ennek oka pedig az, hogy több mint 15 éve jó kapcsolatban vannak a buszok tulajdonosával és a sofőrökkel. Tudják, hogy a buszok kitűnő műszaki állapotban vannak, és hogy a sofőrök maximálisan megbízhatóak, így nem szeretnének váltani. Ennek ellenére én is mindig aggódok, ha buszos kirándulásra mennek, mert ugye a biztonság nem csak a fentieken múlik. Az elmúlt évek szomorú tragédiái is mutatják, jó volna, ha minden távolsági buszon (legalább azokon ami gyerekeket szállít) kötelezővé tennék a biztonsági övet. Nem is értem, ha egy személyautóban csak úgy szállíthatsz gyereket, hogy be van kötve, akkor a buszon miért nem ugyanez a szabály.

2013. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mi óvodánknak is egy lepukkant - büdös, koszos busza van, persze mindig mondják hogy kifogástalan a műszaki állapota!!! de ezt kötve hiszem!!!! amilyen hangokat kiad! szóval én - nem engedem a gyerekemet a busszal menni ha tudom hogy 30 km-re viszik be őket a nagyvárosba, csak ha a 2 km-re lévő mellettünk lévő városba mennek majd úszásra. bár akkor is gyomorgörcsöm lesz az tuti!!

sajnos nem tudom megoldani hogy én vigyem oda is! pedig inkább azt tenném! nálunk ha csak az 500 méterre lévő boltig gurulunk le is bekötöm a gyerkeimet!!

2013. okt. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!