Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gluten mentes taplalkozas...

Gluten mentes taplalkozas energiatultenges ellen?

Figyelt kérdés

Ma az ovodaban az ovonok azt ajanlottak, hogy probaljuk meg a gluten mentes etelek adasat 3 eves Kisfiunknak, hatha kordaban tudnank ezzel tartani merhetetlen energiajat.

Tejre erzekeny, ami nem hasmenessel mutatkozik, hanem piros, felpuffadt szemeket produkal.

Kerdeztem a gyerekorvosunkat is, hogy normalis-e, hogy a Kisfiam keptelen leallni - szo szerint osszesesig nyomja minden nap. Nem alszik napkozben, mindig szalad, fut, gyors mint a villam.

Hiperaktivitasra is gondoltam mar, de ki van zarva, mert kepes koncentralni sokaig. Megis folyamatosan tobb dolgot csinal egyszerre, keptelen lassulni egy kicsit.

Ovonok szerint elofordulhat, hogy gluten erzekeny es ez okozza az energia tultengest. Mit gondoltok?


2013. okt. 3. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A gluténérzékenységre lehet allergiatesztet végezni, szerintem mielőtt diétába kezdenétek, vizsgáltasd meg. Én célszerűbbnek tartanám, hogy a szénhidrátok mennyiségét csökkentsd addig is (elsősorban cukor, fehér liszt) és figyeld meg, van-e valamilyen változás.
2013. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom. En is erre gondoltam eloszor. Fogalmam sincs mit fogok neki adni..nagyon valogatos - abban a korban van...
2013. okt. 3. 23:12
 3/8 anonim ***** válasza:
A cukor mennyiségét csökkentsd és adjál neki Omega3-at! a Heim Pál cöelikália centerében pedig elvégzik a gluténérzékenységi vizsgálatot, bár aki glutén érzékeny az legtöbbször vashiányos! a vas hiány miatt eléggé fáradékony! nem is értem mért mondták ezt neked???
2013. okt. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem Mo-n elunk sajnos. Nem is tudom mikor megyunk haza. Megtalaltam, hogy valoban van osszefugges az ADD valamint ADHD es a gluten kozott. Nem is gondolna az ember, hogy mi mindenre kihat az idegrendszer

Igazabol ugy dontottem, hogy valtoztatok az etrendjen. Iden mar annyi tesztet csinaltak rajta. 3 szett pollen ( airborne ) tesztet...annyit szurkaltak, hogy inkabb befektettem tegnap es vettem gluten mentes kajat. Elajult tobbszor, korhazban is voltunk eleget.

Cukrot nem sokat eszik de szereti a kenyeret ami ugye szenhidrat tehat cukor csak maskent. Azonban nem tudom, hogy cukor helyett jo-e a mez vagy az agave?

Nagyon koszonom a segitsegeteket lanyok!

2013. okt. 4. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:
A méz ugyanúgy cukor, akárcsak a fruktóz és a barna cukor. Próbáld ki a xilitet, de vigyázz, először kis mennyiséggel (1 kávéskanál/ nap) hozzá kell szoktatni, különben hasmenést kaphat tőle. Kenyérből teljes kiőrlésűt vegyél, minél kevesebb tésztát, krumplit, fehér rizst adj neki, gyümölcsökből is csak a savanyúbbakat egye (pl. banánt, édes körtét, szőlőt, dinnyét ne). Biztosan nem lesz könnyű, ennyi idősen a legtöbb gyerek válogatós.
2013. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Magyar gluten mentes oldalakon lattam a coelipan lisztet. A problemam az, hogy mi kulfoldon elunk es nem tudok hozzajutni. Fel is tettem itt egy kerdest - csak mas kategoriaban - ha valaki tudja az aranyokat, megvennem az osszetevoket. Szinte minden gluten mentes receptes oldalon ajanljak a burgonyat - ami nagy megkonnyebbules nekem. Csak a barna rizst eszi meg! Mazlista vagyok! De alig eszik...agave-val edesitem a teajat csak egy kicsit. Rendes tejet sem ihat...

2 nap "dieta" utan nyilvanvalo a valtozas! Gyermekem nyugodt, nem kiabal es rohangal a lakasban mint akinek elmentek otthonrol. Wow!!!! Kivancsi vagyok hetfon az oviban milyen lesz majd....koszonom az otleteket!

2013. okt. 6. 02:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Végül gluténmentes diétát kezdtetek el?
2013. okt. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen! :o)

Szinte latvanyos a valtozas!!!! Nagyon nehez sokszor, mert konyorog a kenyerert. En rontottam el anno a kenyerrel tudom. Mert nemigazan kellett neki de az volt a konnyu es azt adtam neki. Anyu tegnap mondta, hogy megkinalta ot minap valaki kukorica kenyerrel. Van kenyersuto gepem....az amerikai receptek hat...hmmm nem a mi izlesvilagunknak vannak kitalalva. Jo receptet kell talaljak. Nagyon szereti a ropit. A gluten mentes ropi az uh...nem jo! Szoval tanulok. Kiprobaltuk a gluten mentes pizzatesztat - eheto - a csokis sutit - nagyon finom - pekarut - egy vagyon.

Sokkal nyugodtabb, lassabban kozlekedik - bar meg mindig szalad azt sajnos nem tudom megregulazni. De mintha biztonsagosabban es nyugodtabban csinalna mindent.

2013. okt. 9. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!