Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogadja el egy gyerek...

Hogy fogadja el egy gyerek apukája új párját? Ehhez a helyzethez hogy kell hozzászokni?

Figyelt kérdés
Egy 3 éves kislány hogy viszonyul az apukája párjához aki nem az édesanyja?Mit gondolhat? Nem tudom hogy kéne ezt az egészet csinálni a párom kislányával. Volt 2 próbálkozás még szeptemberben de nem sikerült nagyon jóra, sőt inkább haza jöttem volna. Én nyitott lennék a kislány felé, de párom nagyon fél, nem tud minket elképzelni hárman. Mások ezt hogy csinálták? Hogy lehet a kislány előtt felszabadultam viselkedni és elmagyarázni neki hogy én miért vagyok mindig ott, miért eszünk együtt miért megyünk együtt ide-oda? és hogy ki vagyok egyáltalán én. Nem lakunk együtt , de gondolom úgy még nehezebb lenne ez az egész (alvás ki kivel és miért).párommal most azért van köztünk szünet vagyis inkább átgondolás időszaka hogy hogy legyen. Nála a kislány az első, ami természetes, mindent megad neki, mióta elvált nagyon ragaszkodik hozzá, szinte már annyira hogy a mi boldogságunk megy tönkre ez miatt és a félelmei miatt. Mit tanácsolhatnék neki, hogy ne féltse a gyereket ettől a helyzettől? Nem szeretném ha az amúgy tökéletes kapcsolatunk ez miatt tönkremenne már olyan sok mindent átvészeltünk ennek is sikerülnie kell!
2009. nov. 8. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

bocs, de természetes, hogy a párodnak a gyerek az első. ha két próba nem sikerült nem szerencsés erőltetni. egy három éves bár nagyon okos sok mindent nem ért, vagy nem fogad el, ezért én azt mondom, hogy ha megoldható, akkor hagyd őket kettesben. de ugye a gyerek nincs mindig ott, és akkor lehettek együtt.


ha nem tud elképzelni együtt hármasban a párod hosszútávon sem az nagobb baj, mert a gyerek eg életre szóló kötelék, adj neki időt, ne kénszerítsd semmiben választásra, mert nem vagy nerő helyzetben, hagy döntse el, hogy hogyan szeretné kezelni a gyereket, neked annyiban lehet befolyásolni őt, hog elmondod, hogy te ettől függetlenül is szereted, hiszen tudtad, hogy gyereke van és vállaltad ami ezzel jár, viszont te szeretnéd a kapcsolatot.


ha ez sem válik be, akkor nem a gyerek az oka az átgondolásnak, hanem csak egy ürügy...

2009. nov. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is: olyan programokat kell szervezni együtt, amik nem fél naposak. Pl. elmentek a mc donaldsba együtt, esztek vmit, aztán téged hazavisznek. Vagy elmenni moziba megnézni egy mesét. És ezt az időt hétről hétre nyujtani.

A másik: apának el kell mondani a gyereknek, hogy Te egy barát vagy, akit ő kedvel.

Te csak beszélgess a kislánnyal, kérdezd meg milyen mesét szeret, és ha mondja, akkor mondhatod, hog Te is szereted, megnézhetnétek majd legközelebb együtt. Légy érdeklődő, miket kedvel, mivel szeret játszani, stb. Ne legyél tolakodó.

Hidd el, megoldható a helyzet, ha az apa, és Te is akarod. Nekem is, és a páromnak is az első házzaságából is van 1-1 fiu, már házasok vagyunk van egy közös kislányunk.

Az oké, h ragaszkodik a gyerekhez, de ezért nem kellene szünetelteni egy kapcsolatot. Beszélj vele, mit gondol erről.

Remélem tudtam segíteni.

2009. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!