Van arra lehetőség, hogy valaki nem kéri, hogy a védőnő látogassa a babát otthon? A védőnő tényleg megnézi, hogy a babának meg van e mindene otthon?
nincs
a rossz szülőktől védik a babát
Le tudod mondani, csak ezt nem reklámozzák. Keresd meg a területeden a vezető védőnőt, nála kell aláírnod egy nyilatkozatot, hogy nem szeretnéd a családlátogatást. Én is megtettem, kb 5 perc az egész.
Ettől függetlenül a státuszokra, gyerekorvoshoz, oltásokra ugyanúgy viszed a babát, de a védőnő nem jön látogatni.
Megkeresésükre az alábbi választ tudom adni:
A védőnői ellátás igénybevételének lemondására nincs formanyomtatvány.
Az igénybe vételről a lemondást a területileg illetékes Kormányhivatal Népegészségügyi Szervénél kell megtenni, az ott dolgozó kistérségi vezető védőnőnél.
Bár a jogszabályok nem kötelezik a családokat a védőnői ellátás elfogadására, ha valaki mégsem szeretne élni ezzel e lehetőséggel, és a védőnővel nem tudja egyeztetni az elképzeléseit, hivatalosan csak bizonyos keretek között mondhat le erről az alapszolgáltatásról. A védőnői gondozás akkor kezdődik, amikor a várandós kismamát a nőgyógyász szakorvos a védőnőhöz utalja, vagy ha az anya, bár nem rendelkezik a várandósságot igazoló szakorvosi dokumentummal,de igénylia gondozásba vételt. A védőnő kiállítja a gondozási könyvet, és tájékoztatást nyújt a szűrések rendjéről.
A várandós anya már ekkor megbeszélheti a védőnővel, ha nem igényli a szolgáltatást. Ezt írásba foglalják, a védőnő pedig a Gyermekjóléti Szolgálatnak jelzi az anya döntését, ahol tudomásul veszik azt. (A védőnőnek jelzési kötelezettsége van a kezelőorvos, a háziorvos illetve a házi gyermekorvos felé, és ugyanígy a gyermekvédelem felé is, amit ilyen esetekben értesítenie kell.)
Ugyanez az eljárás abban az esetben is, ha már megszületett a kisbaba, és az anya úgy gondolja, hogy nem szeretné, ha a védőnő látogatná. Aláír egy nyilatkozatot arról, hogy nem kéri a gyermek gondozását. A védőnő mindenesetre tájékoztatja az általa nyújtható, nyújtandó szolgáltatásokról, a szűrések, vizsgálatok rendjéről, s hogy mely életkorokban, milyen célból lenne érdemes ezeket elvégezni, stb. Ha az anya nem igényli a szolgáltatást, ezt a döntést a védőnő jelenti a Gyermekjóléti Szolgálat felé. A Gyermekjóléti Szolgálattól egy szociális munkás felveszi a szülőkkel a kapcsolatot, s amennyiben azt tapasztalja, hogy a szülők megfelelően gondozzák a gyermeküket, és a kötelező védőoltásokat a gyermek megkapja, a szülői választásnak semmilyen következménye nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!