Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülési szabadság, terhességi,...

Szülési szabadság, terhességi, gyermekágyi segély? Mit lehet tudni róla? Mikortól kell intézni ezeket?

Figyelt kérdés
27 hetes vagyok,táppénzen vagyok egy magánvállalkozótól.Melyikkel járok jobban pénzügyileg?(táppénz vagy szülési szabadság)
2008. jún. 29. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A szabadsággal kapcsolatban nem tudok okosat mondani, de a többivel az a helyzet, hogy a baba TAJ-száma is kell majd az igényléséhez, tehát azt csak szülés után tudod intézni.
2008. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 38hetes vagyok,magamnak intézek mindent.Úgy tudom a táppénz nem ront a jutattáson.A tgyás és szülési szabadság egy és ugyan az.Szülés előtt 28nappal el tudod indítani-jobban jársz ha te intézed akkor tuti le van adva és időben kifizetik.30nap a kifizetés a leadástól számítva.

Én egy vállalkozónál vagyok bejelentve-kényszeresen-hogy kajak gyedet majd,mert nem volt már munkám,lejárt a szerződésem.. aszülés előtt 28nappal indítottam el.Kell hozzá egy foglalkoztatói gazolás a munkáltatótól-tgyás igényléséhez,egy orvosi igazolás-háziorvos aki felvesz tgyásra-ezt ő állítja ki a szülés időpontja kell hozzá-tehát a kiskönyved,Kell a kiskönyvebn lévő szülés idejéről egy másolat,hogy elhiggyék mikorra vagy kiírva..nekem egyenlőre ennyit kértek,majd ha megszületik a baba kell egy kházi igazolás a szülésről-ez máshová is fog kelleni majd,és a baba szül.anyakönyvije,a tajban nem vagyok biztos és kell egynyomtatvány amiben te igényleg meg a tgást-ezt nekem adta a tb.Én egy tb kirnedeltségbe járok,mert itt nagyon alaposan elmondanak mindent.ha esetleg dél pesti vagy tudok benne segíteni.Amúgy is meg tudom adni a számukat -nem tudom fogadnak e,de telefonon is segítenek ,aranyosak nagyon.Szval a lényeg ha magadnak intézel mindent az a tuti,ne hagyd a munkáltatóra-nekem ezt a tbnél javasolták,mert nagyon sokaknak el sem indítják hanyagságból ki tudja..Szólj ha tudok segíteni még.Arra ügyelj,hogy a munkaviszonyod megmaradjon a szülésig minimum,mert munkanélkülivel nem adnak már gyedet 2008 jan 1 től.És ezt nagyon kevesen tudják csak,szval ezt a bejelentettséget tartsd meg minnél tovább-a munkáltató úgysem fizet utánnad semmi járulékot ha elmégy szül szabra.Ő csak a táppénz 1/3át fizeti..ezt is a tb mondta,ez is tuti.38hetes kismama

2008. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat,sokat segitettél.A táppénzemet én is magamnak intéztem,mert a munkáltató nem nagyon sietett bevinni a tb ben a táppénzes papirjaimat.3 hónapig nem kaptam pénzt miatta,azóta én intézem.
2008. júl. 1. 08:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!