Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szocpolt akkor is fel lehet...

Szocpolt akkor is fel lehet venni, ha nem közös a gyerek?

Figyelt kérdés
A párommal szeretnénk lakást venni. A kisfiam 9 hónapos, nem közös baba. Nem tudom, hogy van ez, de mivel én nem dolgozom még egy darabig, így gondolom csak a párom nevén lehet a hitel. Viszont a fiam nem az ő nevén van. Így is kaphatunk szocpolt?
2008. jún. 27. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Édesapámék nevelt gyerekekre is felvehették a szocpolt.Ha nem változtak meg a törvények az elmúlt 3 évben,akkor igen felvehetitek.
2008. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom fel lehet venni, de az apukának bele kell egyeznie.
2008. jún. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak az a gondom, hogy egyrészt az apukát nem lehet előkeríteni, egyszerűen elérhetetlen. Ha pedig mégis előkerülne, akkor sem egyezne bele, mert nagyjából az egész életét arra tette fel, hogy engem szivasson. Ilyen esetben mit lehet vajon tenni?
2008. jún. 28. 07:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos akkor semmit. Ismerősöm így vett fel szocpolt, ő volt az apuka, akinek nyilatkoznia kellett, hogy hozzájárul és a jövőben sem tart igényt erre a támogatásra. Ő beleegyezett, mert normális viszonyban maradtak.
2008. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az édesapának feltétlenül bele kell egyeznie, ill. lemondania erről a lehetőségről, mert 1 gyerek után csak egyszer lehet felvenni. ha ő is igényt tart a szoc.pol.-ra, nem biztos, hogy bele fog menni.
2008. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!