Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ekcéma lenne? Már kivagyok,...

Ekcéma lenne? Már kivagyok, hónapok óta nem történik semmi. Száraz, "pirospozsgás" arc (hajszálerek), kemény, fehér pattanásszerű valamik. Se vizsgálat, se semmi. Nem fáj, nem ég, nem viszket, nem piszkálja.

Figyelt kérdés

Az egyik bőrgyógyász szerint sima bakteriális fertőzés, a másik szerint lehet, hogy ekcéma (lehet? ). A bakteriális fertőzés ki lett kezelve a doki szerint, de az utána felírt krémet a falra is kenhettem volna.

A másik doki elintézte azzal, hogy ekcémának tűnik, ne adjak a gyereknek tojást, tejterméket, kakaót, stb-t, csak vizet igyon (ez nem gond) és ne játsszon plüss állatokkal. Ezt belemondta az 5 évesem arcába, aki imádja a plüssöket és nem tud nélkülük aludni. Ott bőgött szegény gyerek:(

Semmi tanács, hogy mivel fürdessem a gyereket, csak ismételgette a szenzitív mosószer-öblítő szöveget (csak háromszor mondtam, hogy azt használunk)

Most menjek egy harmadik dokihoz, aki talán komolyan veszi??? (Nincs más megoldás, igaz?)

Kenem a pofiját vmi hidratáló krémmel, amit felírt (napi egyszer, de hogy mennyit, mikor, le kell-e mosni, erről szó nem volt), a család szerint javult, sztem nem, csak nem olyan száraz.

Leálltunk a tejtermékekről, kakaóról, műanyag kajákról. Ha ezek okozzák a bajt, akkor mikor látható a javulás?



2013. júl. 8. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisiamnak egyszer volt a leírtakhoz hasonló, az orvos írt egy kis tubusos kencét, pár nap alatt elmúlt. Esetleg próbáld ki a Babé termékeket, hátha...de egy másik orvos mindenképp
2013. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az ekcéma viszket - nagyon

száraz bőr - az igen

a pattanás nem okés benne, mert ha száraz akkor nem lehet pattanásos


szerintem vidd el egy normális bőrgyógyászhoz mert itt valami nem stimmel


próbáld meg inkább sheavajjal kenni napi 2x, lemosni nem kell

fürdéshez a gyógyszertárit használd az egész testén kevés vízzel fürödjön inkább zuhany

ecettel öblítsd a ruhákat /mosópor az okés)

elvileg ezekkel 2 hét alatt javulnia kellene ha ekcéma

és allergia teszt

2013. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2.: nem minden ekcéma viszket

A lányomnak egyáltalán nem okoz semmiféle kellemetlenséget, csak ott van a bőrén, de észre sem veszi, nem viszket neki.

2013. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mosás: próbáld meg a mosószered felét mosószappanra leváltani, ugyanolyan hatásos lesz, utána csak ecetes vízzel öblíts;

Kencék, fürdetők: olivaolajos szappan, ha száraz marad, bár nem hiszem, akkor shea vaj. Ezek nem irritálnak egyáltalán.

Kell egy kis idő, ha ezekre átállsz, 1-2 hét. Naptejet használsz neki, fiamat az ütötte ki nagyon(bioderma), ebből is inkább ásványi alapút válassz, mint kémiait.

Ha így is maradnak a tünetek, akkor az étkezésben kell kutakodni, de én abban nem tudok segíteni sajnos.

Ja, kalciumot, vagy fenistil cseppet, vagy vmi allergia ellenes készítmény belsőleg nem is kapott?

2013. júl. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fél Béres kálciumot kell szednie.
2013. júl. 9. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!