Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi tegyek? 2 és fél hónapja...

Mi tegyek? 2 és fél hónapja szültem. Tervezett gyerek, imádjuk, de többet nem nagyon szeretnénk, főleg nem a közeljövőben.

Figyelt kérdés
6 hetes vizsgálaton írt a doki tablettát, (Azalia-t) elég szarul vagyok tőle, hányok, folyamatosan vérzek, görcsölök és ami a legrosszabb elapadt a tejem is. Nagyon ki vagyok akadva. Abba kell hagynom, de akkor mivel védekezzünk? Spirál kizárva, nagyon undorítónak tartom és csak rossz tapasztalatokat hallottam róla + fém allergiám is van. Nagyon érzékeny vagyok odalent, a gumitól is folyamatosan begyulladok. A Pharmatexről mit tudtok? (lehet nem jól írom a nevét) A szülés közben felmerült a lekötés is, de a párom akkor nem engedte az orvosnak, hogy elkössön. Azóta már kicsit bánja.
2009. okt. 10. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor vállalja a párod az elkötést. Az visszafordítható. A tiéd nem. Pharmatex és társai,nekem nagyon kényelmetlenek, macerásak voltak, és nem is elég biztonságos. A nuvaring hüvelgyűrűnek nézz utána, nekem az vált be, csak nem tudom, hogy szoptatós anyukák azt használhatják e.
2009. okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak! A férfi elkötése SEM VISSZAFORDÍTHATÓ! Sok esetben nem sikerül a műtét.
2009. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én éveken át védekeztem Pharmatex krémmel, fémre allergiás vagyok, meg hormonokat sem vihetek be (fog.gátló kilőve).

Ha helyesen használod, nincs baj.

Íme a tapasztalataim:

Tabletta: nehezen oldódik, hosszú várakozási idő, olvadás után csíp, olcsó.

Kúp: könnyebben oldódik, rövidebb várakozási idő, nem csíp, drágább.

Krém: van 1 adagos, meg "kiporciózott" is (6 adag/dz). Előbbi jobb, mert több van benne.

0 olvadási idő, 0 várakozási idő, nem csíp, drága.

Arra figyelj, hogy aktus előtt 2 óra, és utána is 2 óra betartása szükséges a fürdéshez. 1 aktus=1 adag krém/kúp/tabletta.

Ne kenj semmi olyat be, ami közömbösítheti a szert.

Fura levendulás illata van amúgy, és a használata után, ha újra játszadozni kezdtek, apuka alaposan mosakodjon meg (neked 2 órán belül nem lehet), mert ízre nagyon keserű (most pirulok, nem vagyok egy kitárulkozós típus).

Ja, és nem megy át sem a vérbe, sem a tejbe az anyag.

2009. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm fogamzásgátló injekciót kap 3 havonta. Nem tudom mennyibe kerül, és sajnos a nevét sem. Nőgyógyász írja fel neki.
2009. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megpróbálom ezt a krémet.
2009. okt. 10. 16:31
 6/8 A kérdező kommentje:
3.-nak! Esetleg azt meg tudnád mondani, hogy ezt is fel kell íratni vagy lehet kapni recept nélkül is? Köszi
2009. okt. 10. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Vény nélkül kapható, de készülj fel, hogy 2000 Ft felett van!

Ja, és tubusost kérj, azzal jobban jársz! Van benne egy fecskendőre hasonlító vmi, abba kell felszívni a krémet.

Ami még eszembe jutott: a háromhavi injekció amúgy hormonos, ha az Azalia nem volt jó, az injekció sem lesz jó, ne próbáld ki!

3. voltam

2009. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Holnap utána nézek a gyógyszertárban.

2009. okt. 11. 07:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!