Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatásokat kaphatunk...

Milyen támogatásokat kaphatunk, ha főiskolásként esek "teherbe"?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 06:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én tudtommal semilyet. Mivel jogviszonyod van, ezért gyes-t (25.000 Ft) fogsz kapni a szülés után, elvileg tgyás-t és gyed-et is, de hogy azokból mennyit, azt nem tudom, mivel ezek a keresettől függő juttatások és itt nem volt kereset. Gondolom, hogy a minimálbér valahány százalékának megfelelő lehet majd a dolog. De ezek nem támogatások, mindenki ennyit kap.

Nem értem pontosan, honnan várod a támogatást...

2009. okt. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az alanyi jogon járó támogatásokat kaphatod meg, mivel nem volt munkaviszonyod. Azaz egyszeri anyasági, Gyes, családi pótlék.

Ezen kívül a helyi önkormányzat segíthet, ha az anyagi helyzeted indokolja.

2009. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az alanyi jogon járókra gondoltam,csak mivel most változtak a dolgok,nem vagyok tisztában velük
2009. okt. 7. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, akkor bővebben kifejtjük. Szülés után igényelhetsz egyszeri anyasági támogatást, ez kb. 65.000 Ft.

Szülés után igényelhetsz gyest, a gyerek 3 éves koráig jár, ez havi 25.000 Ft. (Egy éves korától dolgozhatsz mellette. Persze csak ha akarsz, vagy kellene...)

És szülés után szintén igényelhetsz családi pótlékot, ez asszem 12.000 Ft havonta, ez minimum 18 éves koráig jár, szóval sokáig, az a lényege. Nagyjából amíg tanul, ha le akarom egyszerűsíteni nagyon.

Egyik összeg se fillérre pontos, de gondolom most elég neked a nagyságrendet látni, mire megszülsz, elvileg úgyis változnak kicsit az összegek, azért nem néztem utána a forintra pontos számoknak, bocsi...

Az igénylést a neten is letöltheted, kitöltöd, postán elküldöd, de csak szülés után, ha minden szükséges okmány a rendelkezésedre áll.

2009. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló köszi,erre voltam kíváncsi,de a többiek is aranyosak,hogy válaszoltak.
2009. okt. 12. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!