Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet a legjobban kijönni...

Hogy lehet a legjobban kijönni ha a terhesség alatt hamar szeretnék táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék a terhességem alatt sokáig dolgozni, (még csak 2 hónapos vagyok), hogyan tudom ezt úgy megoldani hogy anyagilag se járjak rosszuk? Munkahely, aránylag jó fizetés van lassan 3 éve. Köszi a segítséget!
2008. jún. 16. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha hamar mész táppénzre kevesebb lesz a pénz..vagy nem értem mit szeretnél.De ha bírod,és nem veszélyes a babára a munkád,akkor szerintem felesleges.A 36. héttől jár a szülési szabadság,akkor teljes fizetést kapsz.

Én majdnem a 39. hétig dolgoztam,és én is jobban éreztem,mint amikor otthon ültem,és vártam,h nah mikor jön ki.Az nagyon idegtépő volt.

2008. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A táppénz lehúzza a gyedet,amíg bírod dolgozz,de arra figyelj,hogy bejelentett munkahelyed meglegyen a szüléskor,mert csak így kapsz gyedet.Munkanélkülivel nem adnak.Szülési szabir-tgyásra,csak a szülés kiírását megelőző 28nappal lehet elmenni és az betöltött 36hét kb.De a legtutibb ha egy tb kirendeltségbe elmégy és édeklődsz ,nekem ott mondtak el mindent az aktuális jogszabályokkal együtt.Sokan sokmindent nem jól tudnak!ÉS ez nem vicc és nem bántás másokra,én 7hónapja magamnak intézek mindent a tbnél ,kicsit bonyolultabb a helyzetem mint neked sztem.és még így is ér néha meglepi mik változnak egyik pillanatról a másikra.Szval érdeklődj hivatalos szerveknél.36hetes kismama
2008. jún. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!