Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikorra tervezzük ésszerűen a...

Mikorra tervezzük ésszerűen a babát?

Figyelt kérdés
Párommal mindketten júniusban diplomázunk, júliusban pedig összeházasodunk és beköltözünk első közös otthonunkba (örökölt ház). Mivel mindketten nagyon családcentikusak vagyunk, nagyon vágyunk egy babára. Mennyi időt kell dolgoznom, hogy otthon maradhassak a babával és kijöjjünk anyagilag is? Még mindketten csak most fogunk munkázt keresni. De mennyi pénz, megtakarítás kell egy babához?
2013. máj. 3. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez ember függő, attol függ h h éltek. Egy gyerekre lehet rengeteget költeni és lehet keveset is.

Nekünk saját ház ,3 kocsi, és kb egy 10m a fiókban. Elég nagyläbon élünk.

Sokmindent elkell dönteni, pl őssejtet akartok e elrakatni majd, az lehet 200 is és lehet 600 is. Csak a legszükségesebbeket veszitek meg vagy kicsit költekezősebben...ez persze attol is függ mennyit kerestek majd.

Szóval erre igy elég nehéz válaszolni. :))

2013. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a juttatásokat mind megkapd, egy teljes évet kell dolgozni, tehát praktikusan 2015-ben kellene szülnöd.

A szülést megelőző naptári év ugyanis a számítások alapja.


Ez alatt a másfél év alatt - mivel tehermentes a lakás - tudtok félretenni, így szerintem akkor jöhet a baba.

2013. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A suliból beleszámít 180nap tehát 185napot ahhoz,hogy Tgyást és Gyedet is kaphass.
2013. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, azért írtam 1 teljes évet, mert azért az összege sem mindegy az egyes juttatásnak.
2013. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1ső vagyok nemirtam h 3hos a lányunk.
2013. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak a legszükségesebbeket szeretnénk megvenni, nem szeretnénk felesleges dolgokat.
2013. máj. 3. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt nemcsak a babával járó költségekkel kell kalkulálni, hanem arra is kell gondolni, hogyan fogtok megélni, ha a Te kereseted 1-2 évre kiesik.

Ezért írtam, hogy másfél év alatt szépen takarékoskodtok, és utána nincs félnivalótok.

2013. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van megkaraított pénzünk (6m, szintén örökség), de azt nem szeretnénk felélni
2013. máj. 3. 11:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne mindkettőtöknek találni olyan munkahelyet ami egy picit elindítja a karrierjét, illetve legalább a gyed-re legyél jogosult, tehát legalább 1-2 évig érdemes lenne minden szempontból dolgozni. Kifejezetten nem kell megtakarítás, ha ki tudtok jönni a párod fizetéséből és a gyed-ből
2013. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!