Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elég csak orvost fogadni,...

Elég csak orvost fogadni, vagy külön szülésznőt is szokás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 14:07
 1/7 gabszem ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő volt, de így utólag azt mondom, hogy a fogadott szülésznő sokkal fontosabb, mint a doki. Ő ugyanis végig veled van, segít, támogat, bátorít. a doki csak elkapja a gyereket, mikor kibújik és ezért cserébe elrakja a rakás pénzt... De komolyan. Bármelyik orvos, akihez kerülsz lelkiismeretesen fog veled foglalkozni.
2013. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is csak szülésznőm lesz! A sima terhesgondozáson is tökéletesen ellátnak, és nagyon kedvesek! Ezen kívül ismerőshöz járunk ultrahangra már voltunk 2x és még 1x menni fogunk, 8, 17, 26 héten így érzem biztosnak... Igaz ezek nem babamozik, csak ellenőriznek mindent, hogy rendben van-e, és majd 26 héten megyünk csak babamozira!

Szerintem ez bőven elég, hogy biztonságban legyünk és nem kell külön pénzt adnom még az orvosi vizsgálatokért is! Igazából szülésznőt is csak azért fogadok, mert nem akarok 8ágyasba kerülni és ő elintézi a 2 ágyast ha lesz rá lehetősége! Ezen kívül ott lesz velem végig, ez megér nekem 20-30 ezret!

2013. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23 hkm ez lemaradt
2013. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet mindkettőt és lehet csak az egyiket. Ha komplikáció mentesen szülsz, tényleg "pénzkidobás" is lehet a doki. Viszont nálam pl. előtte dőlt egy nappal, hogy programcsászár lesz, így a szülésznő volt felesleges, bár tényleg aranyos volt.
2013. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél dokit fogadtam. Szülésznőm nem volt. A terhsgondozáson végig tüdér volt, imádtam. De valahogy nem nyerte el a szimpátiámat a szülésnél. Műsodiknál szülésznőt fogadtam csak. Sokkal jobba volt így. Az egy dolog, hogy egy szülésznő fele annyit kér. Megtehettem volna a többet is, de a doki teljesen felesleges. Kiadja az "utasítást" infúzió, ágyhpz szegez, néha bejön egnézni hogy áll a ember, aztán ennyi. És ezért adjon neki valai 80-100-120 ezer forintit (vagy többet). Lófütyit
2013. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem hiába volt fogadott dokim, mert sajnos idő előtt elkezdett szivárogni a magzatvíz a 34. héten ezért másik kórházban kellett szülnöm. (SOTE I.sz. Női Klinika, Budapest)


Pénteken fektettek be, de csak hétfőn indították el a szülést, ezért amíg bent voltam, sok szülésznőt láttam és mindegyik tündérbogárvirágszál volt egy kivételével.


Problémamentes szülésem volt, 9 körül kaptam oxytocint, délre már megvolt a baba. A férjem végig mellettem volt, de mivel pünkösd volt és egyszerre szültünk vagy négyen, a szülésznő sem volt végig bent, de nagyon kedves volt, kaptam fájdalomcsillapítót is. (a fogadott orvosom nem adott volna, mert nem híve!)


Az orvos benézett talán 2szer, meg ugye ott volt a végén, abban a tíz percben, amíg a kitolási szakasz tartott, illetve amíg összevarrtak.


Bocsi a hosszú történetért, de ha mégegyszer szülnék, akkor szülésznőt fogadnék, mert az van veled végig.


Ha meg komplikált a szülés, akkor gondolom, nem csak akkor teszi oda magát az orvos, ha kapott 100 000 ft-ot?

2013. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5- ös vagyk, lemaradt. Nyilván, ha ügyeletes szülésznőnél szül az ember, akkor neki másfelé is kell mennie, de még így is többet törődik a vajúdó kismamával.

A doki, szerintem még akkor sem dolgozik meg ezért a pénzért, ha az éjszaka közepén rángatják be. (Egyrészt többség akkor sem megy be, csak kiadja a kh-ban az ögyeletes dokinak az utasítást, hogy ezt és azt csináljanak a kismamájával, másrészt, ha be is megy, megnéz, megállapítja, hogy "3 ujjnyira kitágultál" kimegy, ledől az orvosi pihenőben, és egközelebb akkor látod, amikor már a kitoláshoz érsz.- esetleg még bele is könyököl a hasadba, ha épp fáradtabb a kelleténél) Ha meg probléma adódik, akkor az ügyeletes orvos is észreveszi ezt, és semmi értelme a külön dokinak.

És mondom, nem a pénz a baj, mert ha azt látnám, hogy jön ott van figyel, érdeklődik, segít, felajánlja a dolgokat, nem 4*10 percre látja az ember, akkor a volt dokimat pl gondolkodás nélkül felfogadnám. Mert amúgy tényleg egy tündér és végig nagyon vigyázott ránk,odafigyelt mindenre... De így nem éri meg. Mert csak. ennél jobban nem tudom elmondani, hogy mért nem :)

2013. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!