Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nincs meg a 180 napom-gyese...

Ha nincs meg a 180 napom-gyesen voltam-, mi lesz a tgyás alapja?

Figyelt kérdés
Számít hogy emeletek az idén a minimál béren, meg a fizumon is? Vagy mindenképpen a tavalyi 93 ezret veszik figyelembe. Esetleg többet kapok, ha nem megyek táppénzre, hanem kihúzom szabival, amíg a tgyást el tudom kezdeni vagy teljesen mindegy.
2013. márc. 25. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha idén igényled a tgyást, akkor a tavalyi évet nézik, hogy tavaly volt-e, 180 napi jövedelmed. Ha nem volt, akkor azt nézik meg, hogy az igénylés előtt volt-e 180 napi jövedelmed ( ugye ezt tudod szabadsággal vagy táppénzzel összeszedni). De úgy tudom, hogy akkor is a tavalyi szerződés szerinti bért nézik.


"Ha az anya nem rendelkezik a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultságot megelőző évben és a

szülési szabadság kezdő napját közvetlenül megelőzően sem 180 naptári napi, figyelembe vehető

jövedelemmel, akkor a terhességi-gyermekágyi segély napi összegének alapja a jogosultság kezdő

napján érvényes minimálbér kétszeresének (2012-ben 186.000 Ft) harmincad része.

Ha azonban az anya – egészségbiztosítási járulékalapot képező – tényleges jövedelme az irányadó

időszakban nem éri el a minimálbér kétszeresét, akkor a terhességi-gyermekágyi segélyt a tényleges,

ennek hiányában pedig a szerződés szerinti jövedelem alapján kell megállapítani. "

2013. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szomorú! Köszönöm szépen.
2013. márc. 25. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!