Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon ciki ha egy 3,5 hónapos...

Nagyon ciki ha egy 3,5 hónapos és egy lassan 2,5 éves mellett folyton rohan a lakás?

Figyelt kérdés

Mindig ezen emésztem magam, hogy nincs időm semmire...a pici még mindig sokat sír, ha nem közben van egy szabad órám mikor együtt alszanak,akkor én is sokszor pihenek...

Az alapvető dolgok megvannak, porszívózás,felmosás,mosás,mosogatás,és igyekszem rendet tartani,már amennyire lehet,párom is sokat segít, de vannak napok mikor a főzésen túl nem jutok...

Ez normális?


2013. márc. 17. 15:06
 1/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Persze hogy normális.Tisztaság van az a lényeg.Mindig mondom,most is neked:)) Nem te vagy a lakásért hanem a lakás tiértetek.Ha titeket nem zavar,akkor ne foglalkozz azzal hogy ciki e vagy nem.Mi mondjuk este főzünk általában mikor a kicsit letettük aludni.
2013. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi...

ááá az esti főzés nekem nem megy,max az előkészítés...9.negyed 10 mire elalszanak, én is kivagyok addigra.

2013. márc. 17. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Amíg nincs szemét és kosz nincs baj. Nálunk pl olyan szokott lenni, hogy leszedem a ruhákat a szárítóról, összehajtom, lerakom a kanapéra, aztán ott marad :)
2013. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
tudod, van akinek gyereke sincs, mégis szalad a lakása. Ha nem vársz vendéget, akkor ne légy a lakás rabja. Első a kaja a többi utána jön...
2013. márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
az enyémek nagyobbak(13,4 és 2,5)és a lakás romokban:(délutánra mindig úgy érzem jó munkát végeztem elég pofás a lakás .Reggelente meg csak lessek
2013. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
hogy honnan van ekkora kupi már megint,
2013. márc. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi nektek,most azért megnyugodtam:))
2013. márc. 17. 19:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk rend van, mert kicsi a lakás viszonylag és a rengeteg játékon nem szeretek átesni, vasalt ruhát szeretem és a férjem munkája miatt kell is vasalni, de én a kaját rendelem.

3 kicsi gyerekem van, mind itthon folyamatosan. Legkisebb 3hónapos.

Életveszély lenne a főzés, a többi házimunkába a két nagyobbat be tudom fogni. Legnagyobb 4 éves.

2013. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értem mitől lesz valaki jó anya attól, hogy múzeumi rend van nála. Jó nem belőlem kell kiindulni, mert sosem voltam egy házi tündér, azok kívül én egyedül nevelem a gyerekem, tehát valahol érthető, ha a lakás az utolsó dolog, amire gondolok, de ha általad alapvető dolgoknak titulált munkák megvannak, akkor nem értem hol a probléma? Miben rohan a lakás? Egy 2-3 éves gyereknél hiába rakod el a játékot, úgy is előveszi megint, hiába rakod el a ruhákat, úgy is kitúrja őket. Csak magadat idegesíted, ha ezzel foglalkozol. Tisztaság az legyen, de senki nem fog megszólni, mert nincs múzeumi rend...
2013. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy kétféleképpen lehet csinálni.

Alapesetben, ha fel van mosva, el van mosogatva (ez sem létszükséglet minden nap), a gyereknek tiszták a ruhái, van kaja, akkor már nem igazán számít, hogy nincs minden nap por törölve, szanaszét vannak a játékok stb. Viszont így az embernek marad elég ideje a gyerek(ek)re is, és pihenni is tud, ami valljuk be, fontos egy anyukának is. Ez a jó. Ha az ember elfogadja, hogy úgysem tud mindent megcsinálni.

Másik eset, hogy minden nap főz, felmos, porszívózik, 20-

szor is elpakolja a játékot, soha nincs mosatlan a mosogatóban, stbsb. És úgy gondolja, ez így van rendben, ráadásul a férjétől se vér segítséget, mert hát ő egész nap dolgozik. Nem kapcsolódik ki. Persze, meg lehet csinálni, rövid távon még bírható is. Csak hosszútávon vezet ez olyanokhoz, hogy (2 közeli anyuka ismerősömre alapozva mondom, egyiknek 1 kicsi, 7 hónapos babája van csak, másiknak 3 gyereke van, egy 8 éves, egy 5 éves és egy 2 éves): állandóan panaszkodnak, haragszanak a férjükre, napi 4 kávé alatt nem állnak meg, iszonyúan feszültek, apróságok miatt üvöltenek a gyerekekkel, az egyik napi fél- 1 doboz cigit szív, mert nem bírja, nyugtatókat szednek stbstb.

Szóval ezek alapján azt kell mondanom. Olyan nincs, hogy tökéletes minden. Kifelé, még lehet azt mutatni (az utóbbi esetben), hogy minden tökéletes, szép és jó, de egy kívülálló nem látja, amit az, aki közel van a családhoz, anyukához. És inkább legyen kupi, legyenek szanaszét a játékok, a ruha ne legyen elpakolva, rendeljen az ember kaját, ne vasaljon..., minthogy apróságok miatt veszekedjen, nyugtatózzon, idegösszeroppanás(oka)t kapjon, eltávolodjon a férjétől stb. Én így gondolom.

Fizikailag képesek lennénk rá, vagyunk is, de minek kocáztassuk a lelki egészségünket, tovább megyek, a gyerekeink lelki fejődését (több okból, az állandó üvöltéssel, a példával amit mutatunk, ő is így fog élni...)

2013. márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!