Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy számolják a tgyást...

Hogy számolják a tgyást illetve a gyest és a gyedet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy multitól megyek szülni, folyamatos bejelentett munkám van 2008.04. hótól, jelenleg táppénzen vagyok augusztus óta!Márciusra várom a babát!a bruttó bérem havi kb. 150-160ezer!

Annyi félét hallottam, már nem tudom mit is higgyek!

Aki tud légyszíves segítsen!

Előre is köszönöm


2009. szept. 14. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A tgyás illetve gyed alapja a jogosultság évét megelőző év átlagkeresete. (2010-ben szülsz, tehát az idei kereseted) A számoláshoz legalább 180 napnyi kereset kell, ami neked meg lesz. (az átlag számolásnál a táppénz ténye nem jelent semmilyen csökkentő tényezőt)
2009. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 2009 évi havi átlagkereseted 70%-át fogod kapni, szerintem közrejátszik a táppénz is, csökkenti sajnos.

Én azért mentem most vissza dolgozni, mert még gyes-en vagyok, a második babánkat várjuk május elejére, hogy valamelyest kicsit több legyen majd a tgyas és a gyed.

2009. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom h nem számít bele a táppénz és ez tuti!
2009. szept. 14. 19:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Az elsőnek pedig nagyon köszönöm a hasznos választ!
2009. szept. 14. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!