Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy csak akkor kapok...

Igaz, hogy csak akkor kapok egyszeri anyasági segélyt, hogyha legalább tartózkodási helyként min.1 éve be van jelentve ahol lakunk?

Figyelt kérdés
2 éve lakunk Kispesten, nem tartottuk lényegesnek, hogy bejelentkezzünk erre a címre, de ezek szerint muszáj lesz. Ahol az állandó lakcímem van (Csepel) vagy a férjemé (Soroksár) onnan kaphatunk, attól, hogy nem ott lakunk?

2013. márc. 11. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nincs összefüggés.Akkor kapod ha 4x megjelentél a terhesgondozáson.Az állandó lakcímem vidéken van,8 éve lakom Pesten, mindkét gyerek után megkaptam.
2013. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Négy pecsét kell a kiskönyvedbe, hogy jártál rendszeres terhesgondozásra.
2013. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Huhh, megnyugodtam. Köszi a válaszokat! :)
2013. márc. 11. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Viszont az önkormányzat adhat támogatást a babára, ezt kérdezd meg. Van ahol 50-60e ft vissza nem térítendőt adnak. Természetesen csepelen kell érdeklődni, mert neked ott van a címed és a baba is oda lesz bejelentve.
2013. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kispesten van egyszeri anyasági támogatás. mi is itt lakunk, remélem megadják mert mi csak 6.hóban jelentkeztunk be, de a párom születése óta itt él.s szülni meg kb két három héten belül fogok. az összegét nem tudom.hogy csepel vagy soroksár ad~e nem tudom. szerinted elég az ideiglenes bejelentés vagy állandó kell?nekem ugyanis az állandó az kõbányai,de az ideiglenes az kispest.ugye hogy tudjak jönni ide is sztks rendelésre'2 megállója tõlünk az sztk a kõbányai meg ugye legalább 40perc. s pocakosan pl egy labor nem mindegy. ..
2013. márc. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4. válaszoló!

Ez a támogatás, mit mondasz ez az egyszeri anyasági segélyen kívüli dolog? Csak mert én eddig csak ezt a fajta segítséget hallottam, de ha valaki elmondaná nekem, hogy melyik mit jelent, azt megköszönném :)


5. válaszoló!

Azt tudom, hogy adnak Kispesten anyaságit, csak azt nem tudtam, hogy feltétele-e, hogy legyen valamilyen bejelentett állandó v. ideiglenes lakcím. Mondjuk majd úgyis utánajárok ennek pontosan, ha ott fogok tartani, csak így elöljáróban kérdeztem :)

2013. márc. 18. 12:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyaságit minden kerületben/városban/faluban adnak. Ezt nem az önkormányzat adja! Akkor jár neked, ha minimum 4 alaklommal megjelentél terhesgondozáson. Tgyás/gyed/gyes (ami jár) és csp igénylésekor szokták ezt is benyújtani.


Az önkormányzati támogatás teljesen más. Vagy ad a tiéd, vagy nem, ezt ő dönti el. Hívd fel a lakhelyed szerinti önkorit és kérdezd meg, hogy adnek-e valamilyen vissza nem térítendő támogatást baba születése esetén. Nálunk sajnos nem támogatják így a fiatalokat, de attól még az egyszeri anyaságit (64e ft) megkaptam!

2013. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja, értem! Én azt hittem, hogy ezt az egyszeri anyaságit az önkormányzat adja. Tehát, ha járok terhesgondozásra (min. 4 alkalommal), akkor kapok ezt is. Egyébként ezeknek az ügyeknek az intézésébe ki tud segíteni? Védőnő? Mármint úgy értem a segítséget, hogy ilyenkor (baba születésekor) az ember igyekszik minél több támogatást igénybe venni az egyszerre sok kiadás miatt, de honnan tudhatom meg, hogy milyen támogatásokra vagyok jogosult?

Köszönöm szépen a segítséget még egyszer! :)

2013. márc. 19. 09:16
 9/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!