Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőm kisfia fél éves. Az...

Barátnőm kisfia fél éves. Az apa apasági vizsgálatot indít, ha kiderül hogy az ő fia, akkor megteheti hogy nem veszi a nevére?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Senkit nem kötelezhetnek , hogy a nevére vegye a gyerekét . Ha házasok (a levedből ítélve nem )akkor automatikussan a férj (elvileg az apa)nevét kapja . Ha nem házasok , akkor nyilatkozatot kell vinni a korházba hogy az ő nevére anyakönyvezzék . Egy fél éves gyereknek gondolom már van neve , amit ha aszülők akarnak meg lehet változtatni .
2008. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megteheti, ha lemond a gyerekről, akkor simán.
2008. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
megteheti :-(
2008. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
megteheti.de attol még a gyerektartást fizetnie kell.
2008. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nevére vennie nem kötelező, viszont ha tényleg az ő fia, akkor az apasági nyilatkozatot meg kell tennie, tehát el kell ismernie fiaként. Amúgy én nem is akarnám, hogy egy ilyen szemét nevét viselje a gyerekem (mint ahogy nem is viseli a fiam az apja nevét).
2008. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ő is csak a rosszindulatú emberek pletykája miatt szeretné ha az apa nevét viselné a gyermek.
2008. jún. 10. 10:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én pont iylen okokból az anyukám nevét kaptam. Minden csoda 3 napig tart, pedig mi kisvárosban laktunk. Tisztelem anyámat a lelki erejéért, hogy végig csinálta akkoriban (25 éve). Sokkal jobban kötődtem így anyukámhoz. Amikor férjhez mentem, azt modogatták, vegyem fel a férjem nevét és akkor nem fogják tudni, hogy én anyukám nevét kaptam. de én soha nem szégyeltem a helyzetet, ilyenkor csak az apa szégyenkezhet. Mai napig édesanyám nevét viselem és büszke vagyok rá, mert végigcsinálta. Most, hogy nekem is van egy lányom (igaz, férjjel), fel tudom mérni milyen nehéz lehetett neki egyedül. Apám most kezd velünk (ikrek vagyunk) foglalkozni, sajnálja az elveszett éveket, de az ő szégyene, hogy mikor bemutat az ismerőseinek, nem az ő nevét viseljük és ilyenkor mindig magyarázkodnia kell, ilyen bunkó is volt régen.
2008. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy a fiam se az apja nevét kapta. Szerintem nincs abban semmi gáz, ha egy gyerek az anyja nevét kapja. Ha egyszer a világon semmi köze az apának a gyerekhez, akkor semmi szükség arra, hogy egy számára idegen ember nevét viselje.
2008. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ők nem idegenek egymásnak. Nagyon sűrűn látogatja a gyereket.
2008. jún. 11. 22:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Bírósági úton kötelezhetik rá,lemondani csak az anya beleegyezésével tud én úgy tudom!
2008. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!