Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba után önkormányzattól...

Baba után önkormányzattól lehet valami segítséget, segélyt igényelni?

Figyelt kérdés
Férjemnek van csak jövedelme.A gyest és a családi pótlékot tudom.Azon kívül érdeklődnék.köszönöm

2013. jan. 9. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
A GYES is egy segély! Ezen kívúlül más nem jár, pláne ha dolgozik a férjed!
2013. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kerületteől vagy településtől függ. Nálunk a kerület adott volna, ha a szülést megelőzően 1 évig oda lettünk volna bejelentve... De csak 10 hónappal a szülés előtt költözztünk oda, így egyik kerülettől sem kaptunk semmit...
2013. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy vagyunk. Bár nekem már nagyobb a gyerekem, 3évet betöltötte. Férjem dolgozik, én nem, és már ugye a gyest sem kapom, csakis a családi pótlékot. Én is mostanában jártam ez után. Az én gyerekem már ovis, és most igényelem utána a rendszeres gyermekvédelmi támgatást. Ez annyiból áll, hogy évi 2x kapok majd 5800ft-ot, vagy kb ennyit, nemtudom pontosan, és a gyerekem ingyen eszik az oviban. Ez annak jár, akinek a nettó bevétel a családban nem haladja meg a 39900ft-ot, 3 fős család esetén. Aztán van még a lakásfenntartási támogatás, ez is x összeg havonta, ez is jövedelem függő. Szerintem az a legegyszerűbb, ha bemész a helyi önkormányzathoz, és ott megkérdezed. Mert vannak támogatások, csak minden jövedelem függő, és mindnek más-más az "összeg" feltétele. Minden attól függ, mennyit keres a férjed nettóban.
2013. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
menj be a helyi családsegítőbe! amúgy egyszer, szülés után kaphatsz anyasági támogatást (az önkormányzattól, azt hiszem, ez a neve)olyan 60.000ft értékben
2013. jan. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!