Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekes anyuka? mennyibe a...

3 gyerekes anyuka? mennyibe a havi pénz (családi, anyasági, gyes) amit a gyermekeidre kapsz?

Figyelt kérdés
.na most aki gúnyolódni jön ne írjon nem azért szülöm a 3. gyermekem mert pénzéhes vagyok hanem mert mindig is 3.mat szerettünk volna,csak szeretnék tisztába lenni és tapasztalt anyukáktól kérdezni...köszi:)
2013. jan. 2. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Három gyermekünk van.

GYET-en vagyok jelenleg, ami egyezik a GYES összegével.25.650 Ft nettó.

A családi pótlék 48.000 Ft.

2013. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Anyasági?? Az 1x jár, szülés után. Évek óta 64 ezer ft.

Egyébként a családi 48 ezer 3 gyerekre. Én gyeden vagyok a legkisebbel, az 90 ezer ft. De ha vége megyek vissza dolgozni szerencsére van hova.

Adókedvezmény van még, nekünk a férjem érvényesíti (én meg majd májusban a maradékot hiszen maximálisan nem tudja kihasználni a férjem) az olyan havi 40-45 ezer ft. többlet a korábbiakhoz képest.

Ennyi. De hát ez ki tudja meddig lesz ( az adókedvezményre értem) a családi meg -aki gyereket nevel normális körülmények között az tudja- hogy nem elég egy gyerekre egy hónapban a fejenként 16 ezer ft.

2013. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is 3 gyerekem van. CSP 48.000 Ft (korábban volt egy fél évig 51.000 Ft is, amikor a férjem nappali tagozatos főiskolai hallgató volt). Gyesen nem voltam soha, mert abból nem tudnánk megélni :-( Gyeden a maximum gyedet kaptam, de a lejárta előtt visszamentem dolgozni. Az SZJA adókedvezményt én veszem igénybe. Anyasági a gyerekek születésekor volt, egyszeri alkalommal (64ezer Ft körül, ha jl emlékszem).
2013. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Nekem is három gyerekem van(14év,4év,1,5év) Gyed:60ezer,csp:48ezer,férjem fizuja :180ezer. Három gyerekhez nagyon kevés a gyes és a csp,azt ne is vedd alapul... nem tudom párod mennyit keres,de ha lehetőséged van a következő gyerekig menyél vissza dolgozni,így a gyes helyett kaphatsz gyedet (persze,ha megvan a munkában eltelt idő)nekem a gyedem 80ezer volt,a 4éves lányomnál,megszüntették az adójóváírást így csökkent a gyedem sajnos a kisfiammal. Üdv
2013. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
2 es vagyok tudnám mi a bánatért lettem lepontozva....mert nem a gyest írtam??
2013. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi csajok hogy írtatok, a lepontozó szerintem egy fanatikus,mert máshol is olyanokért pontoznak le ami tényleg hasznos,szóval ne foglalkozz vele csak van egy ilyen unatkozónk is,tőlem mentek a zöld kezek:)
2013. jan. 2. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!