Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A vezetéknevünk Réz. Mit...

A vezetéknevünk Réz. Mit menne hozzá, ami nem túl hétköznapi?

Figyelt kérdés
2008. máj. 30. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
mindenképp hosszabb keresztnevet válassz , és ne legyen iringo, meg Piri meg Iboly mert az kicsit ... hát nam merem leírni, de a gyerekek kicsúfolják érte és munkát isnehezen talál majd..
2008. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy csomó név menne hozzá.

Lány nevek: Zsófia, Petra, Klaudia, vagy pl. az én kislányomat Napsugárnak hívják az is jó hozzá.

Fiú nevek: Barnabás, Levente, Kristóf, Bálint.

Hirtelen csak ezek jutottak eszembe, de magyar utónévkönyvbe csomó név van. A neten is tudsz keresni.

2008. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is hosszabb, dallamosabb keresztnév való az egy szótagos vezetéknevekhez. Én a z betű miatt javasolnám, hogy inkább magánhangzóval kezdődjön (vagy olyan mássalhangzóval, aminek képzési helye más, mint a z-nek) és az első szótag hosszú legyen. Tehát vagy hosszú magánhangzóval, vagy rövid magánhagzóval és utána két mássalhangzóval kezdődjön. Pl:

Lánynevek: Édua, Dalma, Kinga, Laura

Fiúnevek: Ábris, Gordon, Ignác, Kornél, Kristóf

2008. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!