Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire megbízható a szívhang...

Mennyire megbízható a szívhanghallgató? Használ/t valaki ilyent a várandóssága alatt?

Figyelt kérdés
Megéri az árát?
2009. aug. 19. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem fölösleges pénzkidobás,csak arra jó.hogy a várandós anyukák tudják még valamivel idegesíteni magukat.Az orvos úgy is megszokta hallgatni a szívhangot is.Amit te is észrevehetsz,ha valami miatt nem mozog a baba.Akkor úgy is rögtön orvoshoz kell menni.
2009. aug. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szia !Én vettem.Amikor pánikoltam , meghallgattam a szivét és megnyugodtam .Tegnap csuklott és meghallgattam.Nagyon cuki volt.Később is hasznát vehetem ha például félrenyel , megfázik majd, meghallgathatom vele a tüdejét is és ha nagyon zörög , paskolom majd a hátát , hogy a váladék távozhasson.Mindenkinek más a véleménye.Nekem ez. Minden jót.
2009. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Szia, szerintem is pénzkidobás. Én egyetlen egyszer sem hallottam vele a babám szívhangját. Tényleg csak arra jó, hogy jól felhúzza magát a kismama. próbálkoztam egy ideig, azóta ott porosodik a szekrényben. Ha szívhangra voltam kiváncsi inkább elmentem a védőnőhöz. Szerintem nem éri meg megvásárolni.
2009. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Mi 7000 Ft-ért vettük és a 24.hét után találtuk meg a baba szívhangját.Ez a szerkezet nem orvosi műszer, helyesen kell felrakni a hasra, amúgy a szervezeted egyéb zajait is közvetíti. Általában este hallgatóztuk, nagyon megnyugtató volt, mert nagyon féltettük a babát + a kapcsolatunknak is jót tett a közös örvendezés. Én nem bántam meg, hogy megvettük, mert ezáltal még többet foglalkoztam a picivel és a terhesség nehézségeit is könnyebb volt elviselni. :)
2009. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ugy latom, hogy vegyesek a tapasztalatok.

En mindket babamnal hasznaltam/hasznalom sikeresen. En atszamitva kb 5000 forintert vettem ujonnan, szoval nem mondanam, hogy penzkidobas volt.

Az elso babammal duci voltam, a hasamon volt boven vedoreteg, vele (talan emiatt) a 14-15. heten talaltuk meg a szivhangot. Arra hasznaltam, hogy amikor viszonylag sokaig nem mozgott a baba, akkor megneztem, hogy rendben van-e minden, szamolgattam a szivvereset, hogy eleg gyors-e.

A 2. babammal meg mindig igen vekony vagyok es vele mar betoltott 11 hetesen megvolt a szivhang, meghozza konnyen es gyorsan talaltuk meg.

Hozzateszem, hogy en kulfoldon elek es itt az elso uh-m a 14. hetben volt, utana meg van egy 20 hetesen, aztan semmi, csak a pocaktapogatos vizsgalat. Nem mutogatjak negy hetente a babat, mint sok magyar doki, ha nem lett volna szivhanghallgatom, akkor a 2. babammal 14 heten at azt sem tudtam volna, hogy o valoban letezik es ott van-e a pocakban. Van egy olyan erzesem, hogyha ott is hasonlo rendszer lenne es nem lenne uh mar 6-7 hetesen, akkor nagyobb igeny lenne a szivhanghallgatora, mert itt nagyon sokan ezert veszik.

2009. aug. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

ha kérhetek írnátok nevet,hogy milyen típusú,hol vettétek(itthon)

és ha neked nem kell,amint újra babás leszek,megveszem tőled :-) ha eladod

2009. aug. 20. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Az utolsó válaszoló vagyok.

Nekem angelsounds volt, ez elég gyakori Magyarországon is.

Ez a fajta, azt hiszem, hogy a Brendonban is kapható: [link]

Ha van kedved rendelni netről, akkor nézz körül a www.ebay.co.uk oldalon, keress rá, mert sok eladó szállít oda is és talán olcsóbban megúszod.

Arra figyelj csak oda, hogy vannak olyan márkák, amivel csak a 7-9. hónapban hallható a baba szívverése, ezzel már a 12. héttől, tehát ahogy a méh elhagyja a szeméremcsont vonalát.

2009. aug. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem abszolút megéri az árát. 13+2 hetes voltam, amikor kipróbáltam és rögtön megtaláltam a szívhangot. Engem a lombik miatt többször ultrahangoztak az elején, így most, hogy csak havonta egyszer kell menni, jól jön egy kis pozitív megerősítés.
2011. jún. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!