Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes GYEDET igényelni?

Hogyan érdemes GYEDET igényelni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs bejelentett munkahelyem, de apósom bejelent a vállalkozásába alakalmazottként maximum bérre, amint 2 hónapos terhes leszek, hogy szülés előtt közvetlen meglegyen a 180 nap biztosításom és én fizetném magam után a járulékokat.

Most muszály KÖZVETLEN a szülés előtt meglennie a 180 napnak?Vagy lehet úgy is, hogy 1 hónaptól bejelent és 7. hónapig fizetjük a járulékot?Az már nem közvetlen van.

És ha ebben a hónapban, vagy következőben összejönne a baba, akkor kb február-március ban szülnék.Akkoor az előző évet nézik cdak?a januári és februári hónapok már nem számítanak bele?

Akkor most jelenetsünk be és akkor decemberig van még idő 180 nap biztosítást összeszedni és akkor ezt az évet veszik alapul?

Hogy csináljuk?Ha nem jön össze a baba csak később,(pl jövő augusztus-november), akkor is az előző (---mostani 2008 as évemet) nézik a biztosításhoz?

Kérem segítsen valaki.....



2008. máj. 26. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
hát szia.ez nehéz kérdés..nem is sokan tudnak erre választa dni.mindig az elözö évböl számolják a gyedet.de neked akkor is fizetned kell majd tovább a járulékokat ha mondjuk táppénzen vagy vagy szülsz mert a gyed én ugy tudom ugy jár hogy közben fenn áll a munkaviszonyod.ha összejönne most a baba akkor a szülés elötti 180 napot nézik..de mindig a tavalyit átlagát én ugy tudom.
2008. máj. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a szülést megelőző 2 évben legyen meg a ledolgozott 180 nap. Ha ez neked nincs meg, vhová minimálbérrel azonnal jelentesd be magad! Addig ne csináljatok gyereket, ha nem akartok éhen halni!!!! Amikor teherbe esel, kb. félidősen, 20 hetesen mondj fel, szakítsd meg a munkaviszonyodat 32 napra, úgy hogy sehogy,és sehol ne legyél biztosítva (ne igényelj munkanélküli segélyt!). Ha megvan a több mint 1 hó szünet, a min. 32 nap, após jelentsen be bruttó 140.000 Ft-tal (2008-ban ennyivel!)Após befizeti utánad a nem kevés 84.000 Ft járulékot, te meg neki, és nyert ügyed van, mert 2 éven keresztül családi pótlékkal együtt 100.000 Ft GYED-et kapsz. Ez a titok, a biztosítás megszakítása, az OEP nem tud veled mit kezdeni a bruttó 140.000 Ft-os fizetésedet kénytelen alapul venni, de ha nem szakítod meg, átlagot fognak vonni. Elegendő lenne, ha csak a szülés várható időpontja előtt jelent be, de nagyon nagy a kockázat, mert mi van, ha előbb beindul a szülés, akkor szívás van, mert akkor a minimálbéres fizetésedet veszik alapul. Inkább szülés előtt 2-3 hónappal legyél apóshoz bejelentbe. 1 hónapot "dolgozz" végig, utána 2 hétre menj el táppénzre (mert akkor még kevesebb járulékot kell utánad fizetni) szülés előtt 28 nappal pedig igényeld meg a THGYS-t! Azért nem írtam le eddig, mert nem éppen legális, de működik. Ja és nem mindenkinek adatik meg a lehetőség, hogy ismerőse, családtagja bejelentse ekkora összeggel. 7 hónapig magad után fizetni a járulékot pedig a fentiek ismeretében őrültség. Legyen meg a 180 napod, és utána jöjjön a gyerek, hogy mindent megadhassatok neki. Ezt hívják családtervezésnek!

Üdv, 36 hetes kismami

2008. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

szia!nagyon sokat segítettél...írtam emailt(privát)

vegyük fel légyszi a kapcsolatot

2008. máj. 27. 10:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Háát sok minden változott most,én pont ebben a cipőben járok.Először is a 180napnak meg kell lenni,de nem muszály egybefüggően.az előző évet csak a tgyás és gyed összegéhez nézik.Most jelenleg úgy van,hogy gyedet csak az kaphat(2008 jan.1től),hogy bejelentett munkaviszonyod van-és nem elég a biztosítás.sajna nekem mikor kiderült,hogy baba lesz kirugtak-nem ez ügyben és nem volt még kiskönyvem sem..a tb akkor azt mondta,hogy legyen munkaviszonyom és elmehetek utánna passzív táppénzre és munkanélkülire és onnan tgyásra meg gyedre-ha nem határozatlan a munkaviszonyom,de jan 1től már munkanélküli mellet csak tgyást és utánna gyest igényelhetnék..így én is belejelentés után rohangálok pedig egy hónap mulva szülök.Ha apósod bejelnt legyen végig a szülésig munkaviszonyod-utánna is megmaradhat,mert szül szabadságra nem fizet semmit utánnad ez tuti csak ha táppénzen vagy akkor az egyharmadát.Az előző évet meg a tgyás ,gyed elbírálásához nézik.Remélem tudtam segíteni,írj ha van kérdésed még.34hetes kismama
2008. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!