Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kitől kell kérnem ilyen...

Kitől kell kérnem ilyen esetbe a védőnői igazolást a bölcsődéhez?

Figyelt kérdés

Amikor a lányom született volt egy védőnőnk, rendszeresen kijött hozzánk. Mindenben toppon volt a lányunkkal kapcsolatban. Egy szavunk sem lehetett rá. Sajnos a lányunk 6 hónapos korában meghalt autóbalesetben.

Ekkor átvett minket egy másik nő, akivel az 1 éves státuszon találkoztam elsőnek. Akkor is csak 2 percre, és a fejemet leordította, hogy mit keresünk ott, mert ő menne haza!

Bemutatkoztam neki, mondtam, hogy ki vagyok, miért vagyok itt, majd nyájas-bájas lett és kért egy időpontot, hogy mikor jöhetne ki terepszemlére hozzánk.

A telefonszámát nem adta meg, a vonalas telefont sosem vette fel (SZTK-s) és mondanom se kell, hogy az időpontra sem jött ki.


Most lesz 2 éves a lányom pár hónap múlva és a bölcsiben utólagosan kérnek védőnői igazolást.

Eddig úgy tudtam, hogy csak azoktól kérnek "javaslatot", akik valamilyen extra segélyben részesülnek (családvédelmi, etc), de nálunk bevezették a normális gyerekeknél is.


Elmondtam, hogy mi a helyzet nálunk, de a bölcsőde vezető azt mondta, hogy nem tehet kivételt senkivel sem.

Azt mondta, hogyha nincs meg az igazolás, akkor eltanácsolják a gyerekemet, mert így nem jöhet bölcsődébe.


Kb. 2 hete keresem a védőnőnket. Jártam már a gyerekorvosunknál is emiatt, mert akit mondtak az előző helyett van és a gyerekorvosunkhoz van beosztva.

De kiderült, hogy csak átmenetileg volt és jelenleg senki sem tudja, hogy ki tartozik hozzánk.


Írtam pár napja a körzeti vezetőnek, aki szintén nem tudja, hogy kihez tartozunk. Teljesen tanácstalan volt a levelében. Ráadásul teljesen ki van akadva, hogy 1,5 év alatt senki se tartotta velünk a kapcsolatot.


Van valakinek ötlete, hogy egy 3 soros igazolást ki a tök*mtől kérjek?


2012. nov. 28. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a korzeti vedononek kellene adnia.
2012. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kérdeztem ezt tőle, mármint, hogy adna-e és, hogy amíg kiderül, hogy ki tartozik hozzánk, addig ő foglalkozna-e velünk, de erre azt mondta, hogy nem ez a normális eljárás!


Ezek után annyit mondtam neki, hogy ez a 1,5 évi eljárás sem normális és hogy egy darab pecsét nincs a védőnő részéről a kis könyvbe, se kitöltve. Csak az orvos látta és csak ő pecsételt.


Végül azért hajlandó a "problémámmal" foglalkozni (legalábbis szerintem), mert közöltem vele, hogy tovább fogok menni az ügy érdekébe és nem állok meg az Országos Egészségügyi vezetőnél, akihez tartoznak.


Azt mondta a nő, hogy tud arról, hogy több gyermek kartonja nincs kitöltve és rendszeresen vezetve, de ő erre nem ér rá, nem tudja ezeket is nyomon követni.

Annyit mondott még erre, hogy van olyan gyerek, akinek kivan töltve a fejléce a születési adataival és egyetlen egy adat van beleírva: 1 hónapos státusz vizsgálat eredményei.

Se az oltások, se semmi nincs feltüntetve.


Ez pedig már szánalmas..

2012. nov. 28. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a házi gyerekorvos állította ki az igazolást, beleírt oltásokat, mindent, a védőnő 1 éves kora óta nem látta a fiamat (most lesz 3).
2012. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jégtánc ***** válasza:
Gyermekorvostól
2012. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a körzeti orvos állította ki az igazolást, mivel nincs külön gyerekorvos nálunk.
2012. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!