Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most szerzem első diplomáma...

Ha most szerzem első diplomámat, és még nincs munkahelyem kapok Gyest, vagy valami juttatást, ha egyből babát várok, és nem tudok még dolgozni sehol?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a gyeshez, vagy ilyesféle támogatáshoz egy évet kell dolgoznom, vagyis az előző év átlagának valahány százalékát kapom meg, ha megszületett a baba. De nekem lehet, hogy nem lesz ilyenem. Hol kell ezt igényelni? És kitől? Mik az erre vonatkozó szabályok?
2008. máj. 23. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előző év átlagát a GYED-hez számolják. Ha volt már munkahelyed, érdemes ezt választani a GYES helyett, mert ez a munkabéred 70 %-át jelenti a baba 2 éves koráig, és további egy évig GYESt. Mivel neked még nem volt munkaviszonoyd, automatikusan az lép érvénybe, hogy GYES-t fogsz kapni 3 évig, mivel nincs egy átlag, amit százalékolhatnak. Ez alanyi jogon jár, jelen pillanatban 25 ezer Ft körül van. És ott van persze az egyszeri anyasági támogatás, ez most olyan 60ezer Ft körüli összeg. Egyébként pontosabb választ a www.magyarorszag.hu honlapon találhatsz a témával kapcsolatban.
2008. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
GYES-t kapsz, meg családi pótlékot. Amire te gondolsz, az a GYED, ahhoz kell dolgozni, az a fizetés 70%-a. A GYES viszont mindenkinek jár, csak az kevesebb. Az ha jól tudom, havi 28 ezer forint, plusz a családi pótlék, ami havi 12700 forint. És még kapsz egy egyszeri anyasági támogatást, ami idén 64 ezer. A GYES-t és a családit a TB-től vagy a MÁK-tól tudod igényelni, az anyasági támogatást pedig akkor kapod, ha a terhesség alatt legalább 4-szer voltál terhesgondozáson, azt a kiskönyvbe szokták pecsételni, és a kórházban kiállítanak róla egy igazolást. Ezt nem tudom, hogy neked hová kell leadni, mert én a munkahelyemre adtam le, de ha a helyi TB-seket megkérdezed, akkor mindent el fognak mondani.
2008. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azért érdekelt ennyire, mert tavaly volt egy tanáromnak egy epés megjegyzése ezzel kapcsolatban. Ő azt állította, hogy mivel diplománk lesz ezért úgy veszik, mintha el tudtunk volna helyezkedni rögtön olyan munkakörben, ahol ezzel egyenértékű fizetést kapunk, de nem értettem, mert természetesen csak a végén figyeltem fel arra, amit mond. És érdekelt, hogy akkor hogy megy ez. De mégse aktuális..
2008. máj. 24. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!