Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyennek kéne lennie a jó...

Milyennek kéne lennie a jó apának?

Figyelt kérdés
Itt most személyiségre gondolok. Mi a jó hogy mit kapjon a gyerek az apjától? Sportos törődést, humort állandó poénkodást, vagy diplomatikus higgatt hozzá állást stb.
2009. aug. 8. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Szeretet, biztonság, törődés!

Szerintem ez a három szó mindent magába foglal.

2009. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy nagyon jó kérdés,nem is hiszem,hogy valaki ebben érdemben tudna válaszolni.

A jó apa fogalom,nem merülhet ki egyszerűen poénkodásban,vagy sportos törődésben.A jó apa nagyon összetett.

Mindenesetre az már jónak számít,ha törődik vele,neveli,kiveszi a részét a vele való foglalkozásból.Aki igazán szereti a gyerekét,az már rossz apap nem lehet...

2009. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azt hiszem az én apukám igazán jó apa. Még most is, 24 éves vagyok. És nagyon jó nagypapa! Mindig törődött velünk, mindig éreztük hogy számíthatunk rá, a gondoskodást, a biztonságérzetet. Mindig poénkodik, viccelődik de ha kell komoly és segít. Egyszerűen imádom!!! Remélem a férjem is ilyen jó apa lesz és a lányunk ugyanígy fog rá gondolni.
2009. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a fentieken kívül az tetszik a férjemben, mint apában, hogy következetes. Hogy látja, mikor kell anyát "felmosni" és az a gyereknek is jó aztán.
2009. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
és ha nem humoros? az már nem is jó? :((
2009. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legfontosabb, hogy a gyerek érezze, hogy szeretik. Ha van szeretet, van bizalom. Ha bizalom van, nem lehet baj.
2009. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos nincs párom, de a jó apát ilyennek képzelem:

nyugodt, laza (lazább bizonyos dolgokban mint az anyuka), tréfás, gondoskodó, aktív (mint mondjuk az én apukám, mindig ő indítványozta a kirándulást, strandot, ilyesmiket), okos.

2009. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, amit egy apa tehet a gyermekeiért, hogy szereti az anyjukat.
2009. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de jó kérdés! Szerintem az anyuka kell sugározza elsősorban a szeretetet, a gondoskodást. Apuka oroszlánrése inkább a következetesség, és talán az a legjobb apa, aki sosem mond ellent nevelés terén az anyukának. Úgy értem, hogy nem a saját fejétől nevel, hanem minden megbeszél a két szülő egymással, és amit elhatároztak, ahhoz tartják magukat. Szerintem az én párom jó apa lesz, mert engem is helyre szokott tenni néha szavakkal (isten ments, nem veréssel), pedig már 28 éves vagyok. Az én férjem alapelve az, hogy a gyermek akkor lesz kiegyensúlyozott gyerek, és később aktív felnőtt, ha közös tevékenységeken a szülők rávezetik bizonyos dolgokra (pl. ördöglakattal a logikus gondolkodásra, barkácsolással, varrással az alkotó munkára). És ebben tervei szerint ki is fogja venni a részét teljesen. Szerintem nem a humor a mérvadó (elvégre nem lehet elviccelni a gyerek beszólásait, mert előbb utóbb azt fogja hinni, hogy mindenből tréfát csinálunk, amit mond), sokkal inkább az, hogy míg az anya inkább babusgatja a gyereket, addig az apa igazi felnőttként beszéljen vele.
2009. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!