Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom szülés előtt...

Hogyan tudom szülés előtt megigényelni a Tgyás-t? Mik szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés
pont év végén fogok szülni és elég kavarcos lesz így átálnom táppénzről tgyás-ra,mert se a háziorvsosom nem lesz két ünnep között,se a gyárban nem lesznek bennt az irodán,hogy tudnék majd intézkedni!viszonte nem szeretném pénz nélkül kezdeni a januárt egy újszülöttel!valaki segítsen kérem!
2012. okt. 8. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Kiszámolod,hogy hányadikára fog esni a szülés előtt 28 nap.

Bemész a terhesgondozóba vagy a háziorvoshoz(attól függően ki tart táppénzen)és megmondod h szeretnéd igényelni a TGYÁST. Ők kiírnak táppénzről,adnak 2 papírt amit beviszel a munkáltatódhoz. Ennyi. A többit akkor tudod intézni,ha megjöttek a baba papírjai. Akkor kell majd egy igénylőlapot kitölteni,bevinni a TB-be anyakönyvivel,TAJ,lakcím kártyával együtt. Ugyenezek kellenek a munkáltatónak is,plusz egy zárójelentés amit a kórház ad majd ki.

2012. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28 nappal szülés előtt kezdj el intézkedni a háziorvosnál, és a melóhelyeden. Kell hozzá a tp papír, más nem. Én pont ma voltam intézkedni, mert hó végén szülök. Vissza kell számolni 28 napot a kiírás napjától. És onnantól számolják, de a házi orvosnál érdeklődj, annak tudnia kell.
2012. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és a terhesgondozásról nem kell kérnem majd valami papírt,ami igazolja,hogy mikor kellene szülnöm?
2012. okt. 8. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem,az benne van a kiskönyvbe,és a kiskönyv hátuljába majd írnak valamit a terhesgondozóba(legalábbis nekem beírták h mikortól TGYÁS),és a könyv alapján ők is kiszámolják,hogy tényleg igényelheted-e.
2012. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! :)
2012. okt. 8. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!