Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a nagyszülő nem lakik...

Ha a nagyszülő nem lakik nálunk, akkor nem mehet el GYES-re az unokával?

Figyelt kérdés
Olvastam a GYES feltételeit, s ott az a kikötés, hogy a gyermek nevelése a szülők háztartásában történjen. De mi van akkor ha a nagyszülő nem lakik velünk?
2012. szept. 20. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Benne van a kérdésedben! " kikötés, hogy a gyermek nevelése a szülők háztartásában történjen" Mivel nem lakik veletek,nem vagytok közös háztartásban,így a nagyi nem igényelheti!

Ennyi erővel az én anyukám is megigényelhetné több 100km-re.

2012. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultsága


A gyermek szülőjének vér szerinti, örökbefogadó szülője, továbbá annak együtt élő házastársa (a továbbiakban együtt: nagyszülő) is jogosult a gyermekgondozási segélyre, ha a gyermek


az első életévét betöltötte, továbbá

gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik, valamint

szülei írásban nyilatkoznak arról, hogy a gyermekgondozási segélyről lemondanak és egyetértenek a gyermekgondozási segélynek nagyszülő részéről történő igénylésével.


A nagyszülő részére a gyermekgondozási segélyre való jogosultság a fenti feltételek fennállása esetén kizárólag akkor állapítható meg, ha


ő maga megfelel az ellátásra való jogosultság feltételeinek, és

a szülő esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek - ide nem értve a keresőtevékenység folytatásából adódó kizáró körülményt.


A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultságát akkor is meg kell szüntetni, ha olyan kizáró körülmény áll be, amely a szülő az ellátásnak saját maga általi igénybevétele esetén a gyermekgondozási segélyre való jogosultságának elvesztését vonná maga után. A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek hároméves kora után napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.



Ettől még kap a nagyszülő gyes-t akkor nem jár a gyes ha a nagyszülő több száz kilóméterre él a gyerektől...

2012. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De az én anyukám 5 percre lakik tőlünk és sok időt tölt nálunk az unokájával, csak éppen nem lakik itt.
2012. szept. 20. 22:38
 4/14 anonim ***** válasza:
A szomszédom nyugdíjas, és egy évig ő volt GYES-en. Reggel hozták a kislányt, mintha bölcsibe menne, délután jöttek érte.
2012. szept. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A gyerek gondozásának a szülő háztartásában kell történnie!!! Hiába lakik anyukád 5percre tőletek,nem vagytok egy háztartásban,mivel nem egyezik a két cím.
2012. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk ez elég nagy szemétség. Miért kellene ahhoz egy háztartásban élni. Az ovival sem él egy háztartásban mégis eltudják vinni a gyereket.
2012. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont tegnap adtam le személyesen az igénylőlapot, és rá is kérdeztem. Azt válaszolta a hölgy, hogy nem feltétel. Nekünk is kb 5-10percre lakik a nagymama. (persze majd ha megkapjuk az elbírálást, akkor derül ki, hogy minden jó-e)
2012. szept. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: mármint az nem feltétel, hogy egy lakcímen lakj a mamával. Attól még a szülői házban történhet a nevelés, ha ő jön át hozzátok. Bölcsibe (meg bármilyen más napközibe) nem járhat a gyerkőc, ez a lényeg.
2012. szept. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jajj jajj:) Itt már megint nagy tévedések vannak. A jogszabály nem azt írja hogy a nagyszülőnek az igényléshez a szülőkkel egy háztartásban kell élni. A GYERMEK nevelése kell hogy a szülők háztartásában történjen a szülők ezzel egyetértenek és a gyesről a nagyszülő részére lemondanak. Annyi kell hozzá hogy életszerű távolság legyen a nagyszülő lakcíme és a szülők lakcíme között vagyis hihető legyen hogy nap-mint nap elmegy a nagyi az unokára vigyázni.
2012. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van szerintem igaza.
2012. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!