Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek kapni fogok...

Szerintetek kapni fogok végkielégítést vagy sem?

Figyelt kérdés

2005-ben kezdtem el dolgozni egy cégnél amitől egy másik cég átvett jogutódlással 2008-ban majd ebben az évben megszületett az első fiam elmentem táppénzre majd tgyásra majd gyedre. 2010-ben ettől a cégtől is átvett egy másik cég ugyanúgy jogutódlással(mindkét cég üzemeltetéssel foglalkozik és ahhoz a céghez kerültem át akik megnyerték a pályázatot) majd 2010-ben megszületett a második fiam ekkor még gyesen voltam. Most a kisebbik fiam szeptembertől meg bölcsibe az az szeptemberben már mehetnék vissza dolgozni, viszont nincs a munkakörömnek megfelelő üres pozíció, meg a Hr-es meg is mondta nem szeretnének visszavenni.

Összesen 7 évet "dolgoztam" a cégnél.

Gondolom szeptembertől ki kell vennem a két hónap szabadságot és utána küldenek el. Elképzelhető, hogy kapni fogok végkielégítést?



2012. aug. 28. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, csak nehogy aláírd a közösmegegyezéses variációt.


Végkielégítésre az jogosult, aki minimum 3 évet tölt el az adott munkáltatónál, és munkaviszonya

rendes felmondással, vagy jogutód nélkül szűnik meg.


A végkielégítés mértéke

-legalább három év esetén: egyhavi,

-legalább öt év esetén: kéthavi,

-legalább tíz év esetén: háromhavi,

-legalább tizenöt év esetén: négyhavi,

-legalább húsz év esetén: öthavi,

-legalább huszonöt év esetén: hat havi átlagkereset összege.

2012. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!