Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen kevés pénzt...

Miért ilyen kevés pénzt kapnak az anyukák? (gyes, gyed)

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom az öszegeket, és nem értek vele egyet. Hiába próbálok logikusan gondolkodni, hogy vajon miért ilyen kevés? Mi, anyukák semmivel nem dolgozunk kevesebb, azért mert otthon vagyunk. Sőt!

Most se keresek hej de sokat. 56.000.-Ft a fizum, de mi vár rám szülés után, ha még ebből a pénzből is nehezen létezünk? A párom ugyan dolgozik, de akkor is?! Kicsit többre becsülhetnének minket. Gyerekért vagyunk felelősek, és azt a nap 24 órájában kell elvégezni. Nem napi 8 órában...

Bocsi, ha kicsit rossz hangvételű volt az írásom, de gondolom ezzel mindenki íyg van.

Amúgy nagyon boldog kismama vagyok. :-)


2008. máj. 9. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
és még az állambácsi szeretné hogy minél több gyermek szülessen,már igy is 20 év mulva nem lesz aki eltartsa a nyugdijasokat...
2008. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek, és ahogy elnézem a legtöbb országban nincs is olyan, hogy 3 évig otthon maradhasson egy anyuka a gyermekével, így ez még egy óriási pozitívum Magyarországon. Amerikában 3 hónap, és lehet visszamenni dolgozni...Én Németben élek, itt 1 év, szintén 70%os fizuval, de maradhatok 2 évet is, ez a max, de akkor az 1 éves pénzt kapom 2 évig, azaz a fele, 35%a a fizunak...Ez mindenkinek szívás, amikor már beálltunk egy 2 keresős háztartásra, jön a baba, ami ugye pluszkiadás, és erre kevesebb lesz a bevétel! Ez tényleg nagyon hülyén van megoldva, de általánosan, nem csak Magyarországon. Ráadásul még az is negatívum nekünk, hogy ha vissza is megyek dolgozni bármikor, költhetem a fele fizumat a babysitterre, mivel nagyszülők ugye messze vannak...:(
2008. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg felháborító! Nekem szerencsére a párom elég szépen keres, nade két munkahelyen melózik, összesen napi 10-12 órát, és még így is tesco gazdaságos kaján kell majd élnünk, ahogy kalkuláltam, ha a babának tényleg mindent megadunk (és én meg fogok). Ráadásul az sem érdekel senkit, hogy a legtöbb fiatalnak egy csomó adóssága van (lakáshitel, kocsihitel esetleg), akkor 50 évesen szüljünk? Naneeeee

Sajnos akárhogy is nézzük, csajok, nem érezhetjük egyenjogúnak magunkat a mai világban. Kidolgozhatod a beled is, akkor sem kapsz többet...

Én még 20 évesen úgy gondoltam, hogy lesz 4-5 gyerekem, szeretnék egy szép nagy családot. Nem telt el sok idő (most vagyok 23), és arra jövök rá, hogy ennek leginkább anyagi akadályai vannak, tiszta igazságtalan!

Nem lehetne valahol ez ellen fellépni?... valami aláírásgyűjtés vagy hasonló?... kérelmezni, hogy legalább egy minimálbért kapjunk, ha már egyszer 24 órán át dolgozunk...

2008. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az igaz, hogy itthon lehet vele maradni három évig, de akkor felkopik az állad, hacsak nincs egy tuti jó munkahelyed havi 200ezres nettóval (persze ha három évig nem mész, tuti kirúgnak...) Én kénytelen leszek alkalmi munkákat vállalni már a gyerkőc születésétől, hogy kényelmesen meglegyünk...

Itt Magyarországon inkább az a baj, hogy a minimálbér annyira alacsony, hogy még a számlákat sem tudod belőle kifizetni. Ha mondjuk havi 300 ezer forintnak kapnánk a 70%át (dejó álmodozni:)), akkor az rögtön jobban hangzik. De mit csinálsz havi 28500 Ft-ból? Veszel két új rugdalózót meg egy sapit a babának?

Én inkább ezt tartom szomorúnak...

Persze, várhattam volna a babával még 10-15 évet, akkor lehet, hogy picit jobban élnénk már (lehet!!!). De ha a gyerek érdekeit nézzük, akkor szerintem fontos, hogy egy fiatal, energikus mamája legyen, mert pénzünk még akár lehet is, de fiatalságot nem vásárolhatunk...

2008. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fellépni lehet, de értelme vagyis eredménye nem sok lesz.

Lásd Bp, bevezették az anyabérletet, ami egyenlő a diák-nyugdíjas bérlettel. És miv an? mekkora vezsteség ez a cégnek... Szeritnem pont nyereség, mert így még van anyuka, aki megveszi, de teljese áron nem....

Szóval így van, miért kell nekem 27ezer gyesből nevelnem a gyerekem? mire elég ez? és mért kapok kevesebb pénzt, ha többen leszünk?

Abszolut felháborító!!!

És igen, szaporodjukn. De így? Miből? hova? Mire? Mi most nem tudunk felvenni még 100 ezer ft hitelt sem, mer nem ad egyik bank sem...

nekem 15 ezer a tápom, mert minimálbéres 4 óráson dolgoztam, ezért gyest igényleg, ami már 27 és örülök ,mint majom a f...nak:-( és nekem sem keres rosszul a párom, és mindent használtan vettem, apám újította fel a bölcsőt, pelenkázót is, és még így sincs pénzünk semmire....

Nagyon szomorú...

2008. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amerikában lehet, hogy 3 hónap, nade a múltkor láttam egy lakáshirdetést... 2 szintes, gyönyörű, 200 nm-es ház, modern, duplakomfortos. Megjegyzések között: fiatal, életüket kezdő pároknak ajánljuk.

Most őszintén: nem annyi babysittert ráznak ki a kisujjukból, amennyit akarnak?... Persze, tudom, ott is vannak szegények, de azok általában munkanélküliek is, és nem is lenne hova visszamenniük dolgozni...

2008. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Fellépni? Már én is gondolkoztam, hiszen mostanában mindenki sztrájkol. De mi lesz a munkabeszüntetés tárgya? Tisztába nem tesszük a gyerekeket vagy enni nem adunk nekik? Netán babakocsival lezárjuk a metrólejáratokat? Sajna nekünk nincsenek a kezünkben eszközök, így marad a zsíroskenyér....

2008. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem irígykedek, de ti még jól jártok, ha van férjetek. Nekem az sincs. És mennyivel kapok többet? Egy ezressel. Gyerektartás nuku. De nem piszkálásból írtam ám! Szerintem is fel kéne lépni valahogy, de hát pont azzal fenyegetőznek, hogy a GYED idejét lecsökkentik egy évre. Nekem a fiam megy két évesen bölcsibe, GYES-en már nem tudok itthon maradni vele. Igaz, én egyetemre megyek, jó is lesz, vehetem fel a diákhitelt, hogy élni tudjunk, meg ilyesmi, ezt is azért, hogy valamikor már végre emberi körülmények között tudjunk élni, ne kelljen hó végén huszasokkal átmenni a boltba. De mit csiálunk, ha ez nem tetszik? Sztrájkolunk? És az kit zavarna? A gyerekünket biztosan. De mást senkit.
2008. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, jó annak, akinek jól kereső férje van, nade senkinek nincs rá garancia, hogy az így is marad, bármikor megromolhat bármelyik kapcsolat, és akkor mi van? manapság már nem engedheti meg magának egy nő sem, hogy ne tudjon megállni szükség esetén a saját lábán, vagy ha túlságosan a jólkereső férjre támaszkodik, az a saját baja, mert pl. ha a kedves férj félrelép, nem reagálhatja le egyenrangú félként a dolgot, mert mindjárt eszébe kell, hogy jusson, hogy ajjaj hogy élünk meg, ha elválunk emiatt??? nagynéném is a pénz miatt tűrt el mindent a férjének! Hát nem irigylem...:(
2008. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos sztem ne hasonlítsuk a hazai dolgokat a külföldihez,mert legyen az amerika vagy németország a fizu a sokszorosa a magyaréhoz.Tudom,mert mindkét helyről van ismerősöm és nem alaptalanul vagdalkózom.nekem olyan szakmám van amivel külföldön,tök mindegy hogy hol a sokszorosát kereshetném,de családdal menni már nem ugyan az mint egyedül..ezért nem is tehetem.Mikor teherbe estem jó munkahelyem volt,de váratlanul máshogy alakult és el kellett jönnömm onnan,másik helyre de ittmár terhesen csak hat.időre vettek fel,most lassan 8hónaposan abbahygava a melót itthon vagyok passzív táppénzen ,utánna meg munkanélkülin és nem tudom miből fogun megélni,mert kb 36ezer ftot kapok majd.sajnos 86tal voltam bejelentve(brutto)és ennyire jön ki.Kétségbe vagyok én is esve,mert csak a bérletem ami 8350ft és muszáj megvenni ,mert khba el kell menjek,sok.És akkor még nem beszéltünk a számlákról-nem kell bemutatni a bérházat ugye?A férjem fizuja elmegy a lakásra ...szval ennyit arról mi a jó és mi nem,és sajnos még meg sem szültem de azon pörgök kb 2 hete mióta itthon vagyok,hogy hol dolgozzak -hogyan,hogy egy kicsivel több legyen és sajna nem tudok egyenlőre arra gondolni,hogy 3évig itthon maradok-de az sem jobb ha az ember bölcsibe adja,mert ott meg állandóan beteg lesz.szval akkor találj egy jó lehetőséget...azért ha tud valaki szóljon.
2008. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!