Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik lázmérő a megbízhatóbb?...

Melyik lázmérő a megbízhatóbb? Fülhőmérő vagy digitális lázmérő?

Figyelt kérdés

van fülhőmérőnk,digitális lázmérőnk(egy régi,és egy teljesen új),az újat orvosi műszeres boltban vettem.

az a helyzet hogy a két digi az egyet mér, a fülhőmérő szerint lázas vagyok,ehhez hozzátartozik hogy ha én lázas vagyok akkor azt mindig érzem.eddig jól működött nem tudom mi lett vele,az érzékelőjét letisztítottam de össze vissza mér és szerinte 38 fokos lázam van,a digik szerint semmi.melyiknek higgyek?jó lenne tudnom mert gyermekágyban vagyok és ha lázas vagyok jelentkeznem kell a dokinál.


2009. júl. 20. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarom elbagatelizálni a dolgot, de 38 fok még nem gond, egyszerű algopyrinnel le tudod vinni. Akkor van baj, ha 2-3 napon át gyógyszer szedése mellett is marad. Már napi 1 algopyrin is csodákra képes.Szerintem a fülben egyébként magasabb a hőmérséklet , de ebben nem vagyok biztos. A digik megbízhatóak. Mérd le 2szer egymás után. Ha mindig ugyanazt a testhőt mérik (tehát nem ugrál az érték 5 percen belül), akkor "pontosak"

2009. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokan panaszkodnak a fülhőmérőkre, hogy pontatlanok, megbizhatatlanok. Jót nem is igen hallottam róla.

Szerintem maradj a digitálisnál, az tuti!

2009. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!