Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként megfelelsz a saját...

Anyaként megfelelsz a saját elvárásaidnak? Kiegyensúlyozott, felhőtlenül boldog ember vagy?

Figyelt kérdés
A felhőtlen boldogságot a gyerek(ek)kel kapcsolatban értem, tehát nem arra gondolok, hogy valaki anyagi, vagy párkapcsolati gondokkal küzd.
2012. júl. 23. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy. Ma már teljesen másként csinálnék mindent, ha elölről kezdhetném.
2012. júl. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Röviden: nem.

Rengeteg mindent kéne másképp csinálnom, sajnos nekem volt egy nagyon nagy példa előttem, a saját anyukám, amit utolérni nem tudok a saját gyerekeimmel való kapcsolatban. De törekszem rá, de talán sose fog sikerülni. Amúgy is maximalista típus vagyok, tökéletesen el akarom látni őket, tökéletesen jó barátjuk akarok lenni és úgy hogy mindent megadok nekik. De azért azt már beláttam ép ésszel hogy kicsit irreálisak az elvárásaim magammal szemben:)

2012. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyerek irányába igen, de nem tudom függetleníteni az egyéb (családban lévő) problémáktól. Emiatt gyakorlatilag most is gombóccal a torkomban, a zokogás határán írok. Még nem ébredt föl a babám, ha felébred, valószínűleg mosollyal fogadom, ha sikerül magamra húzni ezt az álarcot. Nagyon nehéz.
2012. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem felek meg. De ettől függetlenül van, hogy felhőtlenül boldog vagyok :-)
2012. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem és nagyjából.

A naggyal sok mindent máshogy kellett volna, és ezek ma is kihatással vannak ránk. Ő több figyelmet igényel, így vele sajnos türelmetlenebb vagyok. Sokszor észreveszem este, hogy egész délután szinte csak ingerülten szóltam hozzá, ilyenkor legszívesebben a föld alá süllyednék. De igyekszem javulni, csak nagyon nehéz.

A kicsivel megkaptam az esélyt, hogy újrakezdjem, és kijavítsam a régi hibákat. Vele nagyjából megfelelek az elvárásaimnak, bár ő még kicsi, másfél hónapos, nincs túl sok igénye.

2012. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen anyaként sokszor vagyok nagyon elégedett magammal:) De folyamatosan... hát mindig jönnek újabb akadályok amiket le kell küzdeni.

De ehhez az kellett hogy két évig szinte csak a gyereknek éltem (éltünk), mivel ő elég problémás sokat sír(t), sűrűn eszik, állandóan menni kell vele, rendkívül akaratos... Szóval ez a férjem nélkül (egy jó párkapcsolat nélkül) nem menne.

2012. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem vagyok magammal megelégedve.sok mindent máshogy csinálnék.nem mindig vagyok boldog és kiegyensúlyozott de előfordul.
2012. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy érzem boldog, kiegyensúlyozott vagyok!

Azt gondolom semmin sem változtatnék.

Szeretek itthon lenni a lányommal, figyelni ahogy felnő, nap mint nap gyönyörködni benne, boldoggá tesz ha valami újat tanul, csinál.

Szeretek neki sütni főzni, játszótérre, sétálni járni, játszani vele, olvasni, mesét nézni.

Sokat kellett éjszakázni, macerás volt a szoptatás, a sok pelenkázás, a betegségek, fárasztó, de érte élek, ő a mindenem.

Na persze ehez kell a férjem is, aki támogat, mellettem áll, segít ha kérem.

De rajta kívül senki segítségem, ő pedig 5:30-kor megy reggel, este 7-8 között ér haza, hétvégente is sokszor dolgozik, de megoldottuk az altatást, az éjszakai keléseket.

Sosem éreztem ezt problámának, nem zavart, hisz az én gyermekem, rám van szüksége, csak én vagyok neki, rám számít.

Ha 2 órán át kellet ringatni mert nem bírt elaludni, de már fáradt volt, hát ringattam.

Ha sírt a babakocsiban, kivettem toltam az üres kocsit hazáig, őt pedig vittem ölben.

Ha elkapta a hányás hasmenést, mostam sikáltam utánna.

Ha össze firkálta a falat, vagy lefeküdt a földre hisztizni nyugodt tudtam, tudok maradni.


Úgy gonodolom ezeket a gyermekem is meghálálja, mert nagyon szeret, jó gyerek, annak ellenére hogy néha vannak kis hisztijei, de hát gyerek, ez hozzá tartozik, így kell elviselni, ez van.


Nekem így jó az életem ahogy van, a gyermekemmel és a férjemmel teljes.

Saját elvárásaimnak teljesen megfelelek, lehet sokan másképp csinálnak dolgokat, de nekem ez így jó, a gyermekem úgy ahogy van nekem jó:)

2012. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!